A SpaceX-szel tárgyal Washingtonban a 4iG elnöke
Az űrtechnológiáról és a műholdakról tárgyalt Jászai Gellért a SpaceX alelnökével.
Az űrtechnológiáról és a műholdakról tárgyalt Jászai Gellért a SpaceX alelnökével.
Űrhajót is cserél a NASA annak érdekében, hogy valamivel hamarabb hazatérhessenek azok az asztronauták, akik még a Boeing űrkapszulájával érkeztek a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Miközben a holdra szállással is egyre inkább küszködik a NASA, Donald Trump – és a hozzá közel álló Elon Musk – egyre inkább a Mars felé kacsintgat. Bemondani azonban könnyebb, mint megcsinálni, rengeteg megoldandó kérdés van technológiai és pénzügyi téren is.
Vizsgálódik az amerikai légügyi hatóság, miután az Atlanti-óceán mellett szárazföldre is hullott a SpaceX felrobbant rakétájából.
Elon Musk könnyen vette a veszteséget, a SpaceX feje a közösségimédia-oldalán arról írt, hogy a siker bizonytalan, de a szórakozás garantált.
A SpaceX egy teljesen megújult egységet indított útnak a Starship hetedik tesztjén magyar idő szerint csütörtök késő este, ám az nem sokkal az indulás után felrobbant. Egy időre még a légiforgalmat is terelni kellett.
Az Indiai-óceán déli részén térnek vissza a SpaceX-rakéták egyes alkatrészei, és mivel az erre kijelölt zóna nagy, a térségben közlekedő repülőjáratok indulását is késlelteni kell ilyen esetben.
A Qantas légitársaság szerint a SpaceX gyakran csak az utolsó pillanatban tájékoztatja őket arról, hogy hova hullanak az űrből visszatérő rakétáról leváló darabok, így több járatuk nem tudott menetrend szerint felszállni a Sydney repülőtérről.
Annyira zavarja a csillagászokat a SpaceX rengeteg fénylő műholdja, hogy a cég most alacsonyabb pályára irányított közülük néhányat. Ezzel megoldottak egy problémát – és generáltak egy másikat.
Több ponton is megújították a Starship űrhajót, mely a hetedik tesztje során már rakományt is szállít majd.
Öt évre köthetnek szerződést a felek, Elon Musk cége az olasz kormány telekommunikációjának biztonságáért felelne.
Jared Isaacman a SpaceX lelkes támogatója, kétszer is Elon Musk űrhajóján járt a világűrben.
A NASA űrhajósa, Don Pettit érdekes jelenséget osztott meg az X-en, ami már most megmutatja, milyen jövőre lehet számítani.
Két hurrikán alatt már bizonyított a műholdas mobilszolgáltatás, mostantól pedig a kereskedelmi bevezetés elől is elhárult minden akadály.
Eredetileg 2025-ben indította volna útnak a NASA a Dragonfly-projektet, ezt azonban a költségvetés megnyirbálása miatt el kellett halasztani. Most úgy tűnik, megvan az új indítási dátum.
A hagyományos változatnál drágább, de lényegesen sokoldalúbb a hazánkban most elindult Starlink Mini, amellyel a semmi közepén is lehet internetezni.
Új illusztrációkat adott közre a SpaceX, melyek segítségével képet kaphatunk arról, mire lehet majd számítani 2026-ban, amikor az Artemis III küldetés során ismét ember lép a Holdra.
Az űrutazások során elengedhetetlen lesz az űrhajók tankolása útközben, egy ilyen megoldást próbálnak ki hamarosan a Starshippel.
Az előző tesztrepüléssel ellentétben ezúttal nem kapta el a Starship első fokozatát a SpaceX, de ettől még nem volt kudarc a teszt – az űrhajó maga ugyanis elért egy újabb célt, és egy apró rakománya is volt.
Évek helyett alig több mint két hét alatt sikerült telepíteni a Starlink vevőegységét azokra a repülőgép-prototípusokra, amelyek a jövőben a hangsebesség többszörösével közlekedhetnek.