TGM: Terrorsajtó
A terrorsajtó az államapparátus egyik legfontosabb része. „Szabadságát” védeni szánalmas félreértés, a sajtó nem ilyen.
A terrorsajtó az államapparátus egyik legfontosabb része. „Szabadságát” védeni szánalmas félreértés, a sajtó nem ilyen.
A jobboldal diadalmenetének gusztustalan mellékterméke, hogy az ún. ellenzék térfelén egyre többen állnak át a Fideszhez. Vélemény.
Mindazok, akik Bayer kitüntetése miatt tiltakozunk, nem arra kérjük-e a magyar állam jelenlegi vezetőit, hogy legyenek képmutatók? Hiszen Bayer nézetei a magyar államot megtestesítő vezető körök nézetei.
A magyarországi politikai helyzet még annál is sötétebb, mint amit hittünk.
Az Európa-ellenesség nem antikapitalizmus, hanem a kizsákmányolás fokozásának a követelése. Vélemény.
A szabad világ számtalan vezetője alkalmatlan lett volna a sarki közért irányítására, és megbukott volna a vácrátóti alpolgármesteri poszton. Ezeknek az embereknek kellene védeniük az ártatlanokat, nekik kellene békét teremteniük, megelőzniük a gazdasági válságokat.
Mi voltunk az elsők. Mi voltunk a mintaadók. Mi húztuk föl az első kerítést. Mi írtuk először alá tömegesen és önkéntesen a rasszista, idegenellenes fölhívásokat. Mi törődtünk bele, hogy ez az iszonyatos kormány a körkörös gyűlölet propagálásával osztatlan közmegvetésnek teszi ki az országot – írja év végi visszatekintésében szerzőnk, Tamás Gáspár Miklós.
Nem az ő nevükben beszélt Orbán, amikor bevándorlóellenes mondatokkal emlékezett meg a párizsi merényletekről. Mintegy 150-en tüntettek egy befogadó Magyarország és a migráció mellett.
Tamás Gáspár Miklós szerint Orbán Viktor bűnbaknak kiálltja ki itthon a külföldieket és magyar kormány járványügyként kezeli a bevándorlást. A filozófus erről azon a tüntetések beszélt, amelyet a menekültek jogait szervező MigSzol csoport szervezett hétfő estére a budapesti Deák Ferenc térre. Körülbelül 150-en voltak ott, rendbontásról nem jött hír.
A rendszerváltás és a demokrácia állapota, illetve Orbán Viktor Tusnádfürdőn mondott beszéde volt a fő témája az Ökopolisz Alapítvány nyári akadémiáján szombaton Baján rendezett vitafórumnak, amelyen Schiffer András, az LMP társelnöke, Tamás Gáspár Miklós filozófus és Krekó Péter politikai elemző vett részt.
Horn Gyulának az SZDSZ volt az igazi ellenzék, mellyel szüntelen küzdött miniszterelnöksége alatt – írta nekrológjában Tamás Gáspár Miklós. Az azóta letűnt párt 1992 és 1997 közötti elnökét kérdeztük Horn tárgyalási stílusáról, taktikai húzásairól. Pető Iván szerint az ösztöneire hallgató, a közhangulatra mindig figyelő volt kormányfő egyszer követett el súlyos hibát, melynek máig ható következményei vannak a baloldalon.
A filozófus szerint az izsáki rendőrőrsön történtek jól mutatják, hogy mi történik Magyarországon a senki által nem képviselt szegény emberekkel.
Először ültek le a kormány képviselői tárgyalni a Hallgatói Hálózat (HaHa) és az Oktatói Hálózat (OHA) tagjaival, annak ellenére, hogy Balog Zoltán többször is kijelentette nem egyeztet olyan szervezettekkel, akinek nincsen a megfelelő mandátumuk az érintettek képviseletére. Halász János, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára és Doncsev András, az EMMI sajtófőnöke másfél órán keresztül próbáltak választ adni a diákok kérdéseire – ám hallgatók szerint mégis eredménytelen volt a beszélgetés.