A Guardian újságírója nem vehet részt Steve Bannon budapesti előadásán
A szervezők a regisztrációval kapcsolatos túljelentkezésre hivatkoznak. Shaun Walker szerint ilyen még Oroszországban sem történt vele soha.
A szervezők a regisztrációval kapcsolatos túljelentkezésre hivatkoznak. Shaun Walker szerint ilyen még Oroszországban sem történt vele soha.
Nem túl hízelgő képest fest Magyarország jövőjéről a The Guardian vélemény rovatának szerzője. Cas Muddle szerint Orbán Viktor Magyarországa nem Európa jövőjét, hanem a haldokló múltat képviseli.
Budapest immár nem európai főváros, inkább Moszkva a Duna partján” – írta a The Guardian című brit lapban megjelent véleménycikkében Nick Cohen, aki szerint Orbán Viktor antiszemita és muszlimellenes propagandával próbálja megnyerni a választást.
A tekintélyes brit napilapban, a The Guardianben George Szirtes közölt véleménycikket Orbán március 15-ei beszédében említett “jogi és politikai elégtételről” értekezve, kiemelve, hogy a kormányfő bosszúval fenyeget mindenkit, aki ellene van.
Politikusi jellemrajzzal felérő cikket közölt Orbán Viktorról a The Guardian, amelynek újságírói egy futballról szóló könyvvel férkőztek a miniszterelnök közelébe, illetve néhány percig a bizalmába is. Megtudjuk, hogy állt elő Orbán a felcsúti stadion ötletével, milyen volt az, amikor edzés közben Clintont várakoztatta, mit gondol a futball-szabadság-hadsereg háromszögről, és miért utálja a felesége a Pancho Arénát.
Kovács Zoltán összehasonlításképp azt mondta, nemigen látni olyan közép-európai országokat, amelyek például brit civil szervezeteket finanszíroznak politikusok befolyásolása céljából.
Beindul a henger: az ázsiai birodalom óriási léptekkel indul meg a zöldgazdaságú, tisztább közeljövő felé. 2020-ig beforgatnak több mint 100 billiót az ágazatba – és kreálnak eközben még 13 millió új munkahelyet is.
A brit portál szakírói szerint csak egy jobb mozi volt 2016-ban a magyar alkotásnál.
A magyar demokrácia halálos veszélyben van, s Magyarország dermesztő állapota Európa jövőjét vetítheti előre a The Guardian véleményszerzője szerint.
A The Guardian, mely szerint Magyarország legjelentősebb kulturális exportcikke a karnagy által vezetett Budapesti Fesztiválzenekar, terjedelmes interjút közölt Fischer Ivánnal a BBC Proms komolyzenei fesztivál apropóján.
A kontinens többi országának fel kell lépni ezzel a rohadó rezsimmel szemben – ezt írja hétfői számában az Orbán-kormányról a brit The Guardian, a lap szerkesztőségének álláspontjaként, amelyben éles kritikát fogalmaztak meg a menekültkrízis kezelésével kapcsolatban.
A menekültválsággal kapcsolatos magyar kormányzati intézkedéseket bírálta a Financial Times és a The Guardian. Előbbi szerzője zseb-Putyinnak nevezi Orbánt, aki "Európa legrosszabb oldalát" mutatta, ráadásul nincs is egyedül "bigott hozzáállásával". Utóbbi azt írja, nem úgy tűnik, hogy Orbánt brüsszeli tárgyalásai hangnemváltásra késztették volna. A román Adevarul szerint a kormányfő olyan közvitát gerjesztett, amely minden bizonnyal megmozgatja majd az európai politikát, ha pedig a politikusok és egyházi vezetők megpróbálják minimalizálni a kérdést, azzal csak a nacionalista mozgalmakat és pártokat erősítik. A Der Standard szerint Magyarország ijesztő hozzá nem értésről tett tanúbizonyságot.
Magyarország négy méter magas kerítéssel akarja megnehezíteni a menekültek egyébként is keserves útját – írja a The Guardian. A brit lap fényképes beszámolót közöl a szerb-magyar határról, ahol gyalog próbálnak belépni Magyarországra a migránsok – a kormány tervei szerint már nem sokáig. Négyméteres kerítéssel zárnák le ugyanis ezt a több mint 170 kilométeres határszakaszt. A menekültek azonban nem adják fel. A belépéssel azok is újra megpróbálkoznak, akik egyszer már kudarcot vallottak.
Néhány napja két érdekes hír is megjelent a hiper-szupermarketek megrendszabályozásával kapcsolatban - de egyik sem a magyarországi, vasánapi zárva tartást piszkálta. Az egyik hír Franciaországból, a másik Hollandiából érkezett, és mind a kettőnek kimutatható társadalmi haszna van. Ezt tényleg majmolni lehete!
A kormánynak most a Der Spiegel cikke nem tetszik, amiben azt írják: a Fidesz és Orbán Viktor előszeretettel veszi át a jobbikos retorikát, miközben Vona Gáborék visszavettek a szélsőséges hangnemből, hogy szavazókat szerezzenek. Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint a cikk erős csúsztatásokat tartalmaz, a kormányt pedig nem kérdezték meg, ezért megteszik a szükséges lépéseket.