Emlékszik még a világ legnagyobb kamustartupjára? A börtönben ülő alapító társa most ugyanolyan céget gründol
Az új cég neve vérvirágot jelent. Véletlen? Aligha.
Az új cég neve vérvirágot jelent. Véletlen? Aligha.
Az elektromos kamionokat ígérő Nikola alapítója, Trevor Milton olyan meggyőzően túlozta el még semmit sem gyártó startupja eredményeit, hogy a Tesla potenciális riválisaként már a General Motors és a British Petrol is komoly üzletekbe kezdett vele. Cégét a Covid alatt tőzsdére vitte, ahol néhány hét alatt többre értékelték, mint a patinás Fordot. A lufi azonban hamar kipukkadt. Milton szerint viszont a Tesla és a GM csatájának áldozata lett, miközben ő csak jót akart. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
A Theranos alapítója tizenegy éves büntetését kezdte meg.
A rácsok mögött kell megvárnia a fellebbezésének eredményét.
Elindult a Mérlegen, a hvg.hu üzleti podcastja! Az első adásban Csatári Flóra Dóra és Dzindzisz Sztefan a McDonald's társadalomellenes támadását, a Tupperware-csődöt, Elizabeth Holmes csillagának leáldozását és a WizzAir teljesítményét veszik számba.
A bíró döntött: elutasította Elizabeth Holmes kérését, hogy szabadlábon várhassa ki fellebbviteli kérelmének vizsgálatát, így április 27-én meg kell kezdenie büntetésének letöltését a Theranos volt vezetőjének.
Személyre szabott egészségügy, kellemetlen tűszúrásos vérvizsgálatok nélkül. Mesésen hangzik, nem igaz? Valószínűleg azért, mert valóban csak mese volt. Elizabeth Holmes meséje sok mindenről szól: nagyra törő álmokról, hazugságokról, megfenyegetett dolgozókról, egy karizmatikus vezetőről és a széteső valóság egyben tartásának küzdelméről.
A befektetők félrevezetése és csalás miatt 11 év börtönre ítélték a Theranos egykori csodastartup alapítóját, Elizabeth Holmest, aki azt állította, vérmintából számos betegséget diagnosztizálnak.
Elizabeth Holmes ügyében november 18-án hirdetnek ítéletet.
20 évet kaphat az "évszázad csalásáért".
Meglepetésre vallomást tett a bíróság előtt a Theranos-ügy fővádlottja, Elizabeth Holmes.
Elizabeth Holmes mindössze 19 éves volt, amikor a Theranos céget megalapította. A vállalkozás olyan úttörő megoldást ígért, amellyel kideríthető, milyen betegségei vannak egy embernek. Kár, hogy ebből semmi nem volt igaz.
Évekig szinte mindenkivel elhitette a Theranos és annak vezetője Elizabeth Holmes, hogy képes lesz megreformálni az egészségügyet. Dőltek is a dollárszázmilliók, a cég vezetőjéből ünnepelt sztár lett, mígnem kiderült, hogy csak a terv volt jó, a megvalósítás sosem. Most pedig a világ első self-made dollármilliárdosnője azon izgulhat, hogy ne kapjon 20 év börtönt.
A Theranos hanyatlása két éve kezdődött meg, alapítójára börtön vár.
A korábbi sztárcég vezetői ellen csalás miatt emeltek vádat. Volt időszak, amikor a Theranos tízmilliárd dollárt ért, most várhatóan csődeljárást fog kérni.
Elizabeth Holmes találmánya megreformálta volna az orvosi diagnosztikát, a startup cége viszont csupán egy átverés volt.
Az Oscar-díjas színésznő játssza a botrányba keveredett Theranos egészségügyi vállalatot alapító, önerőből a világ legfiatalabb milliárdosává vált Elizabeth Holmest a Legendary Pictures új filmjében.
Elizabeth Holmes tényleg nagyot futott, az ötletére úgy szerzett 9 milliárd dollárt, hogy azt tesztek nem támasztották alá, és egy fillér bevételt sem termelt soha. Holmes tavaly még a legfiatalabb milliárdosnak számított, most mindent elveszített. Így durrant ki a nagy startuplufi.
Egy amerikai cég már egy csepp vérből képes kinyerni minden szükséges információt.