szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kérdés, mennyire tartják elfogadhatónak ezt az ukránok.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Oroszország kész küldöttséget meneszteni a fehérorosz fővárosba, Minszkbe, hogy tárgyaljon Ukrajna képviselőivel. Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő (képünkön) szerint az orosz delegációban a védelmi minisztérium, a külügyminisztérium és az elnöki adminisztráció képviselői kapnak helyet.

“Zelenszkij azt mondta, kész tárgyalni Ukrajna semleges státusáról. Vlagyimir Putyin elnök kezdetben azt mondta, hogy az akció célja a Donyecki Népköztársaság és a Luhanszki Népköztársaság megsegítése azzal, hogy az orosz hadsereg demilitarizálja és nácitlanítja Ukrajnát. Ez pedig mindenképpen része a semleges státusnak” – mondta a szóvivő, aki szerint az is ide tartozik, hogy Ukrajna soha nem lesz a NATO-tagja.

A politikus azt követően nyilatkozott, hogy Zelenszkij közölte, kész a semlegességről és a NATO-tagságról való lemondásról tárgyalni, hogy megakadályozzák további emberek halálát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!