Kihirdette a globális egészségügyi vészhelyzetet a WHO
Összehangolt nemzetközi fellépésre van szükség.
Összehangolt nemzetközi fellépésre van szükség.
Állati forrásból, feltehetően denevérektől ered a világszerte pánikot okozó új koronavírus, de még véletlenül sem jó ötlet emiatt kiirtani őket. A koronavírusokkal foglalkozó magyar szakértő szerint az olyan mutációk, amelyek a mostanihoz hasonló helyzethez elvezetnek, extrém ritkák. Viszont a gazdaváltást mi, emberek tettük lehetővé.
Kínában szükséghelyzet van, világméretű egészségügyi válságról nincs szó.
Ajánlásokat tett közzé az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) arról, milyen alapvető szabályokkal csökkenthető annak esélye, hogy valaki megfertőzödjön koronavírussal. A tüdőgyulladást okozó kór halálos is lehet.
Nem tudni, mikor támadnának és honnan jönnének, mindenesetre az Egészségügyi Világszervezet iránymutatásával a szakértők igyekeznek felkészülni akár természetes, akár emberkéz alkotta új kórokozók megjelenésére.
Több tucatnyian fertőződtek meg a napokban egy rejtélyes légzőszervi megbetegedés miatt a Kína középső részén fekvő Vuhanban. Eddig nem igazán tudták mi okozza, csak azt, hogy egy halpiacról indulhatott el.
A klímaváltozás jelentős egészségkárosító hatással bír – mutatott rá friss jelentésében az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amely szerint bár egyre többen szenvednek hőstressztől, a szélsőséges időjárás hatásaitól és a szúnyogok által terjesztett betegségektől, az éghajlatváltozás elleni fellépésre fordított büdzsé mégis kevesebb, mint 1 százaléka kerül az egészségügyi szektorhoz.