Ugandában telepít mobil orvosi pontokat Magyarország
Kritikus állapotú betegeket fognak bennük gyógyítani.
Kritikus állapotú betegeket fognak bennük gyógyítani.
Ha azt gondoljuk, hogy a vashiány a népesség körében viszonylag ritka, könnyen detektálható és gyógyítható betegség, sajnos tévedünk. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai alapján a Föld teljes lakosságának mintegy 30 százaléka vashiányos, ami azt jelenti, hogy a vashiány tüneteitől körülbelül 1,3 milliárd ember szenved. Pedig a vas fontos szerepet játszik a vér oxigénszállításában és az immunrendszer megfelelő működésében, ezért nem mindegy, mikor és hogyan kezeljük a betegséget.
Egy év alatt 40 százalékkal nőtt a tuberkulózisban szenvedő betegek száma.
Az EU nagy részében ugyan nem tudunk vele utazni, a magyar külügyminiszter szerint az orosz vakcinára nagy a kereslet, így gazdasági érdekünk is a gyártása. November végén fogják tisztázni az orosz féllel a részleteket.
A WHO most először hagyott jóvá maláriaoltást. A gyógyszerekkel és a szúnyoghálókkal együtt ez afrikai gyerekek tömegeit mentheti meg.
A WHO szerint évente több tízezer fiatal életét mentheti meg az oltás.
A vashiány a leggyakoribb tápanyaghiány a világon. Mivel vasat a szervezetünk nem tud előállítani, állati és növényi eredetű táplálékainkkal vesszük magunkhoz. A vashiány a „kereslet-kínálat” egyensúlyának megbillenéséből fakad, és számos oka lehet: a nem megfelelő táplálkozás, a menstruáció, a terhesség, az emésztőrendszert érintő bajok vagy daganatos betegségek, sőt az intenzív sport vagy fogyókúra is előidézheti a kialakulását.
A WHO becslése szerint a világ népességének több mint 90 százaléka él szennyezett levegőjű területen, a fele beltéri légszennyezésnek is ki van téve, mert otthonában szenet, fát vagy mást éget.
Szigorította a légszennyezési határértékekre vonatkozó irányelveit az Egészségügyi Világszervezet (WHO), szerdán közzétett új ajánlásában felére, negyedére csökkentette a légszennyező anyagokra vonatkozó határértékeket.
Jó lenne, ha a következő pandémia nem érné annyira felkészületlenül a világot, mint a mostani. Ezzel a céllal hozták létre az Egészségügyi Világszervezet (WHO) előrejelző központját Berlinben.
Nem a vakcina biztonságával vagy hatékonyságával van probléma, hanem az üzemmel, ahol készül. Emiatt függesztik fel a készítmény ideiglenes forgalomba hozatali engedélyére vonatkozó folyamatot.
A WHO főigazgatója szerint a vakcinák egyenlőtlen elosztása egy kétsávos világjárványhoz vezethet.
Jelenleg több mint 55 millió ember szenved demenciában, de az Egészségügyi Világszervezet (WHO) csütörtökön közzétett jelentése szerint a betegek száma 2030-ra 40 százalékkal nőhet, és elérheti a 78 milliót.