Az agyelszívás kompenzálása és az unió bővítése lenne a megoldás a munkaerőhiányra?
Az Európai Unió újabb bővítésének egyik fő motiválója a nyugati munkaerőhiány, de mi lesz akkor a kelet-európaiakkal?
Az Európai Unió újabb bővítésének egyik fő motiválója a nyugati munkaerőhiány, de mi lesz akkor a kelet-európaiakkal?
Ez rámutat, hogy bizonyos szakmákban a magyar felsőoktatás nem tud elég diplomást képezni, illetve a munkaadók nem tudják megfelelő bérekkel megakadályozni a hazai szakemberek elvándorlását.
Az orosz Google feladta: távozik Oroszországból a Yandex.
Megirigyelhették a konkurensek az Apple házon belüli chipjeinek sikerét. S hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Hát elindul az agyelszívás, azaz a munkaerő-csábítás.
Soha nem látott agyelszívást szenvednek el a britek amiatt, hogy a szigetország kilép az Európai Unióból.
A Franciaországba érkezett migránsok körében magasabb a diplomások aránya, mint a fogadó országban. Míg a franciáknál ez az arány 27 százalék, addig az ott élő románok 37, a lengyelek 32 százaléka rendelkezik felsőfokú végzettséggel.
Nem hiszem, hogy bárki is bevándorlási engedélyhez szeretné kötni a jövőben informatikusok, agysebészek vagy bankárok munkavállalását Nagy-Britanniában. Erről beszélt egy parlamenti bizottság előtt Philip Hammond pénzügyminiszter.
Európa-szerte egyre több diplomás pályakezdő a külföldi munkalehetőségekben látja a jövőt – írja a BBC.
Románia és Magyarország együtt próbálja megállítani a szakemberek elvándorlását – jelentette be a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Több mint százhúszezer görög orvos, mérnök, számítógépes szakember, vegyész és más tudományos szakember hagyta el Görögországot a 2010-es pénzügyi válság óta – derül ki egy tanulmányból.
Könyvajánló jegyzetében méltatta a kormány gazdaságpolitikáját Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, a Heti Válaszban megjelent írásban azt fejtegette, hogy Magyarország a lobbicsoportoktól megszabadulva Amerika régi és sikeres ösvényén halad.
Összesen 753 kérelmező folyamodott külföldi munkavállaláshoz szakhatósági engedélyért 2010. első félévében. Csaknem 20 százalékkal több egészségügyi dolgozó akart külföldön dolgozni, mint egy évvel korábban az első félévben és majdnem annyian, mint 2008-ban egész évben.