Az agyelszívás kompenzálása és az unió bővítése lenne a megoldás a munkaerőhiányra?
Az Európai Unió újabb bővítésének egyik fő motiválója a nyugati munkaerőhiány, de mi lesz akkor a kelet-európaiakkal?
Az Európai Unió újabb bővítésének egyik fő motiválója a nyugati munkaerőhiány, de mi lesz akkor a kelet-európaiakkal?
Ez rámutat, hogy bizonyos szakmákban a magyar felsőoktatás nem tud elég diplomást képezni, illetve a munkaadók nem tudják megfelelő bérekkel megakadályozni a hazai szakemberek elvándorlását.
Az orosz Google feladta: távozik Oroszországból a Yandex.
Legalábbis ebben reménykedik sok kibocsátó ország, amely visszavárja immár távmunkát végző szakembereit.
Kelet- és Közép-Európa több millió vendégmunkást exportált, mióta csatlakozott az Európai Unióhoz 2007-ben. A koronavírus-járvány miatt közülük több mint 1,3 millióan tértek vissza hazájukba. A nyitás után visszamehetnek-e? Egyáltalán vissza akarnak térni Európa nyugati felére, ahol rohamtempóban növekszik a munkanélküliség?
„Öt éve tapasztalatszerzés céljából pályáztam meg egy dubaji munkahelyet, nem akartam ott ragadni. Ma már azonban eszem ágában sincs visszamenni Törökországba” – mondta az AFP hírügynökségnek a Dilara álnéven nyilatkozó fiatal török informatikus, aki a digitális marketingben futott be szép karriert.
Nem hiszem, hogy bárki is bevándorlási engedélyhez szeretné kötni a jövőben informatikusok, agysebészek vagy bankárok munkavállalását Nagy-Britanniában. Erről beszélt egy parlamenti bizottság előtt Philip Hammond pénzügyminiszter.
Összesen 753 kérelmező folyamodott külföldi munkavállaláshoz szakhatósági engedélyért 2010. első félévében. Csaknem 20 százalékkal több egészségügyi dolgozó akart külföldön dolgozni, mint egy évvel korábban az első félévben és majdnem annyian, mint 2008-ban egész évben.