"Fájdalmas procedúra" – Egy orvos bemutatta, hogyan kötik lélegeztetőgépre a beteget
Az aneszteziológus szerint egy orvosnak 500-szor ki kell próbálnia a folyamatot, mire megfelelően el tudja végezni.
Az aneszteziológus szerint egy orvosnak 500-szor ki kell próbálnia a folyamatot, mire megfelelően el tudja végezni.
A távozó orvosok főként a nehéz munkakörülményekre hivatkoznak.
Félve várják a járványt az egészségügyben, mert ugyan van elég ágy és lélegeztetőgép, de kevés a szükséges szakszemélyzet, legfőképp nincs elég szakápoló - figyelmeztetett Facebook-posztban egy aneszteziológus, intenzív terápiás szakorvos.
A beszerzett eszközök nem alkalmasak a koronavírussal fertőzött betegek invazív lélegeztetésére, és még magyar nyelvű menü sincsen bennük, csak kínai.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint minden rendben van, az is, hogy nem szakorvos végzi az altatást.
A szervezet közleménye szerint a kórház ezért nem tudott megállapodni velük a folytatásról.
Eddig sem volt rózsás a helyzet a legnagyobb sürgősségi centrumban, de most 112 orvos intett be, mert nem fizették ki a túlmunkájukat. Ha átlagot számolunk, durván 11,2 milliót spórolhatott a kórház a lépéssel, ami a betegellátást veszélyeztetheti. A Honvédelmi Minisztérium szerint viszont nincs semmi gond.
A lépés miatt biztosan nehezebb lesz megszervezni a munkát az előre fixált műtéteknél, emiatt a várólisták is hosszabbodnak.
A hétvégi szüléseket az 50 kilométerrel arrébb lévő szombathelyi kórházba irányítják át.
Meg se próbáljunk csalni, ha üres gyomrot kérnek tőlünk a műtét napján, nagy baj lehet belőle.
Az aneszteziológia és intenzív terápia szakképesítés a szakorvos jelöltek között az egyik legnépszerűbb szakiránynak számít az Emmi szerint, Nógrád megyében, valamint a kiemelt kórházakban azonban hiányszakmának minősül az aneszteziológus.
A vezetés szerint Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban a gyógyító munka továbbra is zavartalanul folyik annak ellenére, hogy a közelmúltban két osztályáról is felmondtak orvosok vagy jelentették be távozási szándékukat. Az intézmény a sajtóban megjelent, a kórházat érintő írások miatt jogi lépéseket tesz, Futó Barnabás ügyvéd "jelentős sérelemdíjakat" emleget.
Havi 300 óra munkáért járt volna a bruttó 980 ezres fizetés - állította az RTL Klub Híradójában az egyik aneszteziológus, aki több kollégájával egyszerre mondott fel a fővárosi Szent Imre Kórházban.