Tízszer több aszteroidával ütközött a korai Föld, mint eddig hitték
A kutatók ősi bizonyítékokat, becsapódási gömböket elemeztek, amelyek akkor formálódtak, amikor egy nagy aszteroida vagy üstökös összeütközött a bolygóval.
A kutatók ősi bizonyítékokat, becsapódási gömböket elemeztek, amelyek akkor formálódtak, amikor egy nagy aszteroida vagy üstökös összeütközött a bolygóval.
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) útnak indította szombaton a Lucy névre keresztelt űrszondáját, amely hat év repülés után éri el a Jupiter bolygót kísérő aszteroidákat. 6,5 milliárd kilométeres útja során is rekordszámú aszteroidát fog tanulmányozni.
A NASA a tervek szerint 2022 szeptemberében vezetne neki a Didymos nevű aszetoida körül kering holdnak, a Dimorphosnak egy műholdat, hogy lássa, mi történik.
A tervek szerint október közepén indul, és 12 évig lesz úton a NASA Lucy nevű űrszondája. Ha minden jól megy, a Naprendszerünkkel kapcsolatban is fontos információkhoz juthatunk.
A brazil megfigyelő először nem hitte, hogy egy űrszikla esik szét előtte.
Az érdeklődőknek semmi előismeretre nincs szüksége, ami pedig kell, azt online megtanulhatják. A programot az Észak-Arizonai Egyetem szervezi.
A NASA új számításokat végzett arról, mennyi az esélye, hogy a Bennu egyszer belénk jön. Egyelőre nincs miért aggódni.
A Psyche 16 jelű kisbolygó a feltételezések szerint tele van nemesfémekkel, ami szokatlan.
Kutatók azt állítják, rátaláltak néhány geológiai formára, amiket az a szökőár alakíthatott ki, amit a dinoszauruszokat kipusztító aszteroida becsapódása idézett elő. 66 millió éves nyomokról van szó.
A 2008 GO20 jelű űrszikla vasárnap suhant el mellettünk. A mérete és pályája miatt potenciálisan veszélyes kisbolygónak tartják.
A kínai szakemberek azt az aszteroidát lőnék a rakétákkal, amely a következő évtizedekben még közelebb kerülhet a bolygónkhoz. A becsapódás esélye rendkívül kicsi, de ha mégis eltalálna, abból óriási baj lenne.
Az Európai Űrügynökség (ESA) új eszköze Dél-Amerikából kémleli majd az eget, a spanyolországi Cebrerosban lévő, ugyanilyen műszerrel együtt.
A tervek szerint május elején kezdheti meg hazafelé tartó útját a NASA OSIRIS-REx nevű űrszondája, amely a Bennu felszínéről gyűjtött mintákkal tér majd vissza a Földre.
Egy friss tanulmány szerint a növényfajok száma közel a felére esett a 66 millió évvel ezelőtt becsapódott aszteroida miatt.
Az amerikai Arizonai Egyetem asztrofizikusai szerint nem üstökös, és nem is aszteroida a hatalmas égitest, ami 2017-ben száguldott át a Naprendszeren.
A 2001 FO32 jelű égitest jövő vasárnap, március 21-én halad el bolygónk mellett. A NASA szerint biztonságos távolságban lesz.
A 2001 FO32 akkora, mint a San Franciscó-i Golden Gate híd. Az objektum biztonságos távolságban halad el mellettünk márciusban.
Az OSIRIS-REx nevű űrszonda még 2020 októberében vett mintát a Bennu aszteroidából, amit visszahoz a Földre a szerkezet. A tudósok azt remélik, kiderülhet belőle, hogyan keletkezett a Naprendszer és az élet a Földön.
Egy nemzetközi kutatócsapat a Naprendszer születésekor keletkezett meteorit darabját vizsgálta meg, hogy kiderüljön, lehetett-e rajta víz, amikor becsapódott a Földbe.
A Japán Űrkutatási Hivatal (JAXA) szondája több kőzetmintát is gyűjtött a Naprendszer számunkra egyik legérdekesebb aszteroidájából. A Ryugu kisbolygó felszíne alól származó köveket nemrég mutatták meg a nyilvánosságnak.