szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A NASA új számításokat végzett arról, mennyi az esélye, hogy a Bennu egyszer belénk jön. Egyelőre nincs miért aggódni.

Elenyésző az esélye, hogy a Bennu aszteroida a Földnek ütközzön – állapították meg az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) kutatói az Osiris-Rex űrmisszióján gyűjtött adatok elemzésével.

Az Osiris-Rex több mint két évet töltött a Bennu körül, tanulmányozta és mintát is vett a nagy darab űrkőzetből, hogy jobban megismerje jövőbeli pályáját a Naprendszer belső vidékén. A kutatók azt találták, igen kicsi az esélye, hogy az 518 méter széles aszteroida eltalálja a Földet.

Mostantól 2300-ig 0,06 százalék, vagyis 1 az 1750-hez az esélye az ütközésnek, 2135-ig pedig kizárható, hogy találkozik a Bennu és a Föld.

A NASA földközeli objektumokat kutató intézete (Cneos) szerdán tanulmányt jelentetett meg a Bennu jövőbeli pályájáról az Icarus tudományos lapban. Davide Farnoccchia, a szerzők egyike elmondta, hogy a kutatók továbbra is figyelemmel kísérik az objektum mozgását, bár aggodalomra nincs ok. 2182 szeptemberében kicsit emelkedik az esélye a becsapódásnak, de csak 0,4 százalékra, vagyis 99,96 százalék a valószínűsége, hogy a Föld abban az évben is megússza a találkozást.

Ennek az évnek a szeptemberében az aszteroida közelebb jön bolygónkhoz, mint a Hold.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!