Magyarországnak szüksége van az atomenergiára
Atomenergia nélkül nem oldható meg Magyarország hosszú távú, biztonságos és környezetkímélő áramellátása a Magyar Atomfórum Egyesület szerint.
Atomenergia nélkül nem oldható meg Magyarország hosszú távú, biztonságos és környezetkímélő áramellátása a Magyar Atomfórum Egyesület szerint.
Svájc parlamentje is úgy határozott, hogy lemond az atomenergia hasznosításáról.
Németországban 22 milliárd eurós kárt okoz a jelentős magyarországi érdekeltségekkel rendelkező E.ON-nak és RWE-nek a berlini kormány döntése, miszerint 2022-ig felhagynak az atomenergia alkalmazásával.
A németországi nukleáris erőműveket üzemeltető cégek - az E.ON, az RWE, az EnBW és a Vatenfall - közül szerdán kettő is közölte, hogy a kormánytól kártérítést követel, és a rájuk kivetett, úgynevezett fűtőelemadót jogi úton támadja meg.
Németországnak 10 év múlva végérvényesen le kell mondania az atomenergiáról. Ezt tartalmazza annak a tekintélyes bizottságnak a jelentése, amelyet Angela Merkel kancellár bízott meg a kérdés tanulmányozásával.
Schmitt Pál magyar köztársasági elnök Petr Necas cseh miniszterelnöknek pénteken Prágában olyan konkrét feladatokat javasolt, amelyeket közösen oldhatna meg a négy visegrádi ország.
A fukusimai atomerőmű katasztrófája sem rettenti el a szigetoszágot attól, hogy folytassa nukleárisenergia-programját. Egy tekintélyes osakai politológus, az ottani egyetem professzora egyenesen azt sejteti a hvg.hu-nak adott interjúban, hogy Japán atomhatalommá akar válni – katonai értelemben is.
Japánban több ezerszeres radioaktív jódszennyezést mutattak ki a tengerben a fukusimai atomerőmű környékén. Közben kedd este ideges hangulatban zajlott Budapesten vita arról: szükség van-e a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbítására, illetve új blokkok építésére.
Számos iparágban és a világgazdaság egészében is érezteti – átmenetinek remélt – hatását a japán természeti katasztrófa és nukleáris válság.
A természet illetve az ember okozta rombolásokat Japánban illetve az arab országokban csodálatos újjáépülés követheti. A hvg.hu-nak nyilatkozó amerikai közgazdász-befektető, Sam Chandan, az amerikai elitegyetem, a Wharton School professzora azonban korántsem biztos benne, hogy ez az elmélet ezúttal megállja a helyét a gyakorlatban.
Fogyóban a világ olajtartalékai, és ez nehéz időszakot vetít előre egy magyar kutató szerint. És akkor még nem is beszéltünk a Japánban bekövetkezett katasztrófa hatásairól az atomenergia-szektorra nézve.
Óriásit estek bizonyos cégek a japán tőzsdén, miután egyre rosszabb hírek érkeztek az ország földrengés sújtotta atomerőműveiről, illetve a cunami által elpusztított ipari bázisokról.