Az atomenergetikával üzleti kapcsolatban lévő energiatermelő vállalatok, kutatóintézetek, mérnökirodák, tanácsadó cégek, gépipari, építőipari és villamosipari kivitelező vállalatok valamint karbantartással és tartalék alkatrészek gyártásával foglalkozó cégeket tömörítő egyesület közleménye emlékeztet arra, hogy a 2030-ig szóló Nemzeti Energiastratégia fontos része a hosszú távú biztonságos villamos energia ellátás kérdése. Az atomerőmű éves rendelkezésre állása eléri a 90 százalékot, ami a biztonság egyik fontos eleme. Ugyanakkor az atomenergia a legolcsóbb forrás, üzemanyaga kis helyen elfér és évekre előre jól készletezhető.
Az Atomfórum Egyesület álláspontja szerint a következő 50 évben az atomenergiának meg kell tartania jelenlegi szerepét a magyar gazdaságban, amihez elengedhetetlen a meglévő blokkok üzemidejének meghosszabbítása és új blokkok építése. A fukushimai reaktorok balesete után számos országban döntöttek az atomenergia mellőzéséről. A közlemény megállapítja: "nem lehet nem észrevenni, hogy a három leginkább érintett országban (Németország, Svájc és Olaszország) az antinukleáris közhangulat szorosan kötődik a kormányok általános kritikájához".
Az Atomfórum szerint egyes antinukleáris csoportok megpróbálják kétes értékű közvélemény kutatási adatokkal azt a látszatot kelteni, hogy Magyarországon nagymértékben változik az emberek véleménye az atomenergiáról. Az Egyesület közleménye ilyennek nevezi az Ipsos North America nemrég közzétett felmérését, amely szerint " a magyar lakosság 84 százaléka atomenergia nélkül képzeli el az ország jövőjét". Az Atomfórum Egyesület szerint kérdéses, hogyan lehet megbízni olyan felmérésben, amely internetes szavazás útján próbál meg következtetéseket levonni.