Baktériumokat változtattak gyógyszerhordó robottá, a rákos sejteket veszik célba
A mikrorobotoknak nevezett fejlesztések közvetlenül a daganatokba juttatják a hatóanyagokat, és a kutatók szerint fájdalommentesen pusztítják el a rákos sejteket.
A mikrorobotoknak nevezett fejlesztések közvetlenül a daganatokba juttatják a hatóanyagokat, és a kutatók szerint fájdalommentesen pusztítják el a rákos sejteket.
A Thiomargarita magnifica névre keresztelt baktériumról a kutatók úgy tartják, messze a legnagyobb, amit eddig ismernek.
Keveset tudni arról, hogy az E. Coli baktérium milyen hatást gyakorolt az emberiségre, ezért ki kell deríteni, hogy miként változott meg az elmúlt évszázadok során.
A kutatók hosszabb ideje vizsgálják, milyen anyagokat lehetne felhasználni a marsi bázisok építéséhez. A lehetőségek köre most egy új elmélettel bővült.
Remekül modellezi a baktériumok együttélésének szabályait egy szinte minden konyhában fellelhető kiegészítő, a mosogatószivacs.
Az amerikai Seres Therapeutics egy fertőzés elleni kezelést szeretne kidolgozni, amihez mintákra van szükségük.
Egy különlegesen szerveződő baktériumcsoport úgy állt össze a kutatók előtt, mintha a híres festő, Van Gogh alkotta volna őket.
Baktériumölő vírusokkal (bakteriofágokkal) kombinált antibiotikumok adhatnak reményt a jövőben súlyos betegségek gyógyítására.
A műanyaghulladékot egyelőre többnyire elégetik, és csak kisebb mértékben újrahasznosítják. Egy másik módszer a kémiai újrahasznosítás, de ez nem környezetbarát folyamat.
A betegséget okozó baktérium nyomát egy 5 ezer éve elhunyt ember maradványában mutatták ki. A genetikai elemzés szerint ez a törzs nem volt annyira fertőző.
Hetvenhét százalékkal csökkent a dengue-lázas esetek száma egy úttörő vizsgálatban, amely során a kutatók baktériummal fertőzték meg a vírust terjesztő szúnyogokat.
A fehér fénnyel aktiválható bevonat emberre ártalmatlan, de a baktériumokat szinte azonnal semlegesíti.
Elképzelhetetlen, hogy valami 165 millió éven át változatlanul maradjon, de úgy látszik, ez történik egy különös baktériummal. Génállománya ennyi ideje nem módosult, sehol egy mutáció.
Négy baktériumfajt találtak a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén, közülük három eddig ismeretlen. A szakértők szerint nem az űrből származnak, de kérdés, hogyan jutottak az űrállomásra és hogyan maradtak életben.
Olyan szövetet fejlesztett ki egy francia vállalat, amely állításuk szerint képes 99,9 százalékban megsemmisíteni a vírusokat és baktériumokat. A koronavírus ellen is hatékony huzatot a párizsi és a lyoni tömegközlekedési járműveken tesztelik.
A gyermeki kíváncsiságnak köszönhetően bukkant egy eddig ismeretlen baktériumtípusra a Szent István Egyetem kutatója.
A brucellózis elsősorban állatokat érint, de akár emberekre is átterjedhet. Egy floridai férfi vaddisznóktól kapta el a betegséget, amelyből csak erős antibiotikum-kúrával sikerült kigyógyítani.