Windisch Judit Itthon

Baji Balázs: "Ez a siker a világot jelenti nekem"

Baji Balázs előtt még soha nem állt magyar sprintfutó világbajnoki dobogón, 30 éve döntőbe sem került senki. Baji tegnap bronzérmet szerzett. Még mindig eufóriában van, a siker után beszéltünk vele és edzőjével is telefonon.

hvg.hu Sport

A gyorsváltó bronzérme hatalmas slusszpoén volt a vizes vb első úszónapján

Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd bronzérmes lett 4x100 méteres gyorsúszásban, ezzel megszerezték a magyar csapat első érmét a budapesti világbajnokságon. Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott a hétfői döntőbe 200 vegyesen. Feltűnt egy fiatal magyar tehetség is a magyar mezőnyben, a 15 éves Késely Ajna 6. lett 400 gyorson, abban a számban, ahol Kapás Boglárka ötödikként ért célba. Ez történt vasárnap a Duna Arénában.

Krajnyák ezúttal elhozta a bronzérmet

Krajnyák Zsuzsanna bronzérmet nyert a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának tőr egyéni versenyében a riói paralimpia szerdai napján.

Újabb érmet szerzett Rióban a 16 éves magyar parasportoló

Pap Bianka az ezüst után a bronzérmet is megszerezte 200 méter vegyesen. "Hihetetlen számomra, hogy már két érmet szereztem, próbálom felfogni, de szerintem ez nem mostanában fog sikerülni" - mondta a szigetvári születésű sportoló.

hvg.hu/MTI Világ

Videó: Így csilingel a riói bronzérem

A magyarok közül a csütörtöki nyitó versenynapon bronzérmes erőemelő Tunkel Nándor volt az első, aki közelről megismerhette, kipróbálhatta a Rio de Janeiró-i paralimpiára készített speciális érmeket.