Nyugdíjasként ne legyenek illúziói, rosszabbul jár, mint az aktív keresők
Idén két számjegyű is lehet a bérnövekedés mértéke. A nyugdíjak ettől egyre inkább leszakadnak. Tíz év számai azt mutatják, hogy a megoldást nem lehet az államtól várni.
Idén két számjegyű is lehet a bérnövekedés mértéke. A nyugdíjak ettől egyre inkább leszakadnak. Tíz év számai azt mutatják, hogy a megoldást nem lehet az államtól várni.
A Magyarországon működő nemzetközi cégek szerint 2018-ban a magyar bérek további emelkedése várható, mert a képzett munkaerőért folyó versenyben a bérezés továbbra is meghatározó tényező – mondta Sághy András, a Kienbaum Consultants International tanácsadó cég országmenedzsere a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamarával (DUIHK) készített tanulmányt bemutató tájékoztatón.
Kedvezőek a növekedési mutatók az Európai Unió északnyugati és keleti tagállamaiban, ahol egyre inkább szakmunkáshiány mutatkozik – állapítja meg a német Deutsche Welle, mely összeállításában egy cseh cég példáján mutatja be: a munkaerőhiány komolyan akadályozza a fejlesztési terveket abban a Csehországban, ahol a legalacsonyabb a munkanélküliség az egész Európai Unióban – mindössze 2,7%.
Jacinda Ardern a világ legfiatalabb női vezetője ,és még csak pár hete Új-Zéland miniszterelnöke. A 37 éves politikus, akit a saját hazájában is alig ismertek egy évvel ezelőtt, most nagyszabású programot terjesztett elő a nemek egyenlőségéről a munkahelyen.
Szinte pontosan ugyanannyian dolgoznak a boltokban, mint egy éve, hiába nőtt közel 30 ezer forinttal az átlagfizetés. Az élelmiszerüzletek jártak a legrosszabbul.
Egy év alatt 13 százalékkal nőttek a bruttó átlagfizetések. A költségvetési szférában dolgozók már több pénzt vihetnek haza, mint a vállalkozások munkatársai.
A magyarok negyede él nem megfelelő körülmények között, de a nagy üzengetés arról indult el, kell-e a fővárosnak felhőkarcoló. Mindenki találgat, milyen sors vár Katalóniára, kiderült, melyik áruházak fizetnek a legtöbbet a dolgozóiknak, a MÁV pedig új vonattípust vezetne be. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A kérdést a New York-i Bloomberg gazdasági hírügynökség fogalmazta meg ebben a formában: Megöli az olcsó munkaerőre épült kelet-európai modellt a béremelés? A válasz is megvan.
Szerbiában olcsó és fegyelmezett a munkaerő, és a munkajogi törvények, finoman fogalmazva, inkább a munkaadóknak kedveznek, mintsem a munkavállalóknak. A Balkán legnépesebb országa uniós tagjelölt és igyekszik beilleszkedni a nemzetközi munkamegosztásba. Pillanatnyilag hálátlan szerep jut neki.
Az ország nyugati felén kétszer annyit kap egy melós, mint a keletin.
Van egy megye, ahol jobban fizet a fizikai munka, mint Budapesten, a szellemi foglalkozásúaknál viszont verhetetlenek a fővárosi bérek.
Magyarországon véget ért az olcsó munkaerő kora. A versenyszférában és a közszférában is nagyot ugrottak idén a bérek. Választási költségvetés viszont nem lesz – mondta Varga Mihály.