Bérlakásokat építene a Jobbik
A radikális párt szerint kérdéses, hogy a péntek esti budapesti tüntetés javít-e az ország helyzetén.
A radikális párt szerint kérdéses, hogy a péntek esti budapesti tüntetés javít-e az ország helyzetén.
Szakmai szervezetek uniós forrásokon, kedvezményes hiteleken és kormányzati szerepvállaláson alapuló bérlakásépítési tervet dolgoztak ki.
A lakásukat kiadó tulajdonosoktól venne bérbe lakást a szombathelyi önkormányzat, mivel az önkormányzati bérlakásra sokan állnak sorba, miközben több száz magánlakás áll üresen a városban.
Az országban elsőként Szombathely vezetése vállalta, hogy kísérleti jelleggel helyi szinten elindítja a bérlakásprogramot – írja a Figyelő.
Az önkormányzati lakások bérleti jogát több millió forintért árulják magánszemélyek és ingatlanirodák, akik formálisan ingatlancserét ajánlanak, de valójában készpénzt kérnek, s kihasználják a törvény adta kiskapukat – írja a Magyar Nemzet.
Megtaláltuk azt az embert, akit törvénymódosítással akar kitenni a lakásából L. Simon László, mert útjában áll a Várkert felújításának. Mikola Csaba tíz éve áll perben-haragban az állammal, pedig ő szeretne megegyezni, csak úgy érzi, a tárgyalások közben mindig megpróbálták hátba szúrni. A kormánybiztos hárít, és írásban kommunikál.
Tízből hét új metrómegálló közvetlen környezetében kedvezőbb volt az ingatlanok árváltozása, mint az adott helyszínt körülölelő tágabb városrészben. Befektetésként sem utolsók az ilyen ingatlanok, minden bizonnyal könnyen lehet majd kiadni őket albérletbe, lévén az M4 vonala több egyetemet is érint.
Tíz százalékkal csökkennek a bérlakások díjai Dombóváron - döntött a helyi képviselő-testület.
8 és 9 százalék közötti hozamokat lehet elérni 10 éves befektetési időszakban a bérbe adott lakásokkal. Az árak nőnek, de még nem érik el a 2009-es szintet.
A Jobbik számításai szerint 100-110 ezer embert érintene pártjuk osztrák mintára kezdeményezett államilag támogatott otthonteremtési és bérlakás-építési programja.
Magyarországon kiugróan magas a lakásállományon belül a magántulajdonban lévő ingatlanok aránya, ami több szempontból sem előnyös sem a piacnak, sem a lakosságnak. Miért akar mégis mindenki saját tulajdonú ingatlant? A Lakásfókusz blog összeszedte mind a saját tulajdon, mind a bérlakás mellett szóló érveket és ellenérveket.
Belgrád központjában az egyik hotel kétcsillagos épületkomplexusában (egy igényesebb, négycsillagos részleget is fenntart a hotel) hosszú távra, havi elszámolással is bérelhető szoba.
A válásg paradox módon élénkítőleg hatott az ingatlanpiac egyik szegmensére, a bérlakások piacára. Akik vásárolni már nem tudnak, azoknak kizárólag a lakásbérlés jelenthet megoldást, így komoly kereslet jelent meg a bérlakások piacán, nem csak Budapesten, hanem a vidéki nagyvároskoban is.
Mintegy 100 millió forintos beruházással korszerű bérlakások lakások épülnek Újszentivánon.
Nem veszélytelen bevételi forrás a lakáskiadás, veszíteni is lehet vele, nem is keveset. Milyen lakást, kinek és hogyan lehet, illetve érdemes kiadni?
Egységesen 3,9 százalékkal emelkedik a lakbér 2013. január 1-jétől a fővárosi önkormányzat tulajdonában álló körülbelül ezer lakásban. Az erről szóló rendeletmódosításról szerdán döntött a Fővárosi Közgyűlés.
Várhatóan lakbért emel a Fővárosi Közgyűlés, hírek szerint csaknem 4 százalékkal kellene többet fizetni a fővárosi tulajdoni lakások bérlőinek.
Huszonnégy, kedvezményesen bérelhető lakást biztosít a főváros XI. kerületében dolgozó rendőröknek a helyi önkormányzat; az első tíz lakást csütörtökön adták át.
A magyar lakosság szerint ösztönözné a munkavállalókat, hogy a munkahelyüktől távol vállaljanak munkát, ha az állam valamilyen formában támogatná azt - közölte a Századvég Gazdaságkutató Zrt. egy májusban elvégzett közvélemény-kutatásra hivatkozva.
Budapesten az európai átlaghoz viszonyítva rendkívül alacsony a bérelt lakások aránya, nem hivatalos becslések szerint 10 százalékot alig meghaladó, bár nehéz kalkulálni a bejelentés nélkül bérbeadott lakások arányát. A lakásbérlés azonban enyre népszerűbb – igaz, ennek oka a Lakásfókusz blog szerint leginkább a kényszer, azaz a vételhez szükséges pénzek hiánya.