Hamarosan kiderül, továbbra is halálra kell-e dolgozniuk magukat a buszsofőröknek
A szakszervezet kemény bértárgyalásokra készül.
A szakszervezet kemény bértárgyalásokra készül.
A munkaadói és munkavállalói képviseletek az őszi bértárgyalásokon legalább kétéves megállapodást szeretnének kötni. Az összegről azonban komoly viták folynak: a szakszervezetek két számjegyű felzárkózást szeretnének, ez a munkaadók szerint nem indokolt. A cseh minimálbér csaknem 40 százalékkal magasabb a magyarnál.
A kormányközeli lap érdekképviseleti forrásokra hivatkozva írta meg, hogy a várakozásoknál lényegesen magasabb emeléssel számolhatnak a versenyszférában dolgozók.
Majd ezer szakszervezet működik az országban, ám a munkavállalók alig 10 százaléka szakszervezeti tag, még ennél is kevesebb a versenyszférában, ahol pedig jóval nagyobb a kiszolgáltatottság. Az utóbbi két év béremelései például sok helyen elolvadtak, ezzel sem a kormány, sem az érdekvédők nem kezdenek semmit.
A Lufthansa több száz keddi járatát törölték, és ez körülbelül 90 ezer utast érint.
Az IG Metall hétfőn figyelmeztető sztrájkot is tartott, hogy nyomatékosítsa álláspontját.
A sofőrök bértárgyalása megrekedt, de a cég már hirdetésbe keres munkatársakat négyszázezerért. Az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke berágott, levelet írt a vezérigazgatónak. A BKV is megszólalt, szerintük teljesen rendben van a kezdőknek ajánlott magas fizetés, a bértárgyalások sem kezdődtek soha ilyen korán.
A Világgazdaság szerint legalább 20-30 ezer forint az eltérés az Auchan vezetőségének béremelési ajánlata és a szakszervezet követelése között.
A tárgyalásokig biztosan nem lesz sztrájk, ugyanakkor a szakszervezetek nem zárják ki egy újabb munkabeszüntetés lehetőségét.
A Tesco azzal érvelt a bértárgyaláson, hogy a profit és a forgalom elmaradt az elvárt szinttől, ezért nem tud a bruttó 4 ezer forintnál nagyobb mértékű béremelést adni a szakmunkásainak.
A legutóbbi forduló sem hozott eredményt, így folytatódnak a bértárgyalások a BKV Zrt. és az érdekvédelmi szervezetek között. A munkavállalók alkupozícióját a közlekedési ágazatot is sújtó munkaerőhiány jelentősen javította, ráadásul sokan közülük új, vagy legalábbis Magyarországon még szokatlannak számító eszközt is bevetettek.
Jelentősen emelkedhetnek a bérek, ám ennek nem mindenki örül – a dilemmáról ír e heti számában a HVG.
Megállapodott az Audi Hungaria Motor Kft. vezetősége és a vállalat munkavállalóit tömörítő Audi Hungaria Független Szakszervezet a bérek emeléséről pénteken. A megállapodást várhatóan április 4-én írják alá, a részletekről is akkor adnak tájékoztatást - közölte Czechmeister Mónika, a vállalat kommunikációs vezetője.
Fenntartja visszadobott két bérajánlatát az Audi és a Kisalföld szerint már belemenne abba, hogy január 1-től, visszamenőlegesen járjon a fizetésemelés a győri dolgozóknak. Megállapodást viszont tegnap sem sikerült kötni, marad a sztrájkveszély.
Bár a szakszervezet eredménytelennek nyilvánította a bértárgyalásokat, ezért létrehozták a sztrájkbizottságot, az Audi szerint a bértárgyalásnak nincs vége.
A szakszervezet egységes és legalább 15 ezer forintos alapbéremelést követelt 2016 januárjáig visszamenőleg, a vállalatvezetés ezt nem fogadta el. A sztrájkbizottság készen áll.
Nincs bérmegállapodás, ezért március 28-tól öt napig sztrájkolnak a Volán-társaságok szakszervezetei – közölte a résztvevő érdekképviseletek nevében Baranyai Zoltán, a Közúti Közlekedési Szakszervezet elnöke csütörtökön. A sztrájk országos lesz, de még nem tudni, hányan csatlakoznak a volános dolgozók közül. A még elégséges szolgáltatásról megállapodott a két oldal, országos átlagban a járatok 75-80 százaléka járni fog – ígérik.
Még mindig nem tudtak megállapodni a béremelésről a Volán-társaságoknál, ezért a munkavállalói érdekképviselet folytatja a sztrájk előkészítését és az elégséges szolgáltatásokkal kapcsolatos egyeztetést – közölték a szakszervezetek pénteken.
Március 10-én kezdődnek a bértárgyalások az áruházlánc magyarországi vállalatánál. A kereskedelmi dolgozók szakszervezete közölte: 15 százalékos béremelést tűztek ki célul.
Idén a munkaadó nem emelné érdemben a pécsi buszsofőrök bérét, ők azonban ezt nem fogadják el, sőt, éhségsztrájkolni is hajlandóak – írja a Dunántúli Napló.