Kimondta a bíróság: EU-jogot sértenek a szerencsejáték magyar szabályai
A külföldi bejegyzésű online fogadóoldalak szabályozása problémás, de a szerencsejáték-szervezői jogok átláthatóságával is bajokat talált az EU Bírósága.
A külföldi bejegyzésű online fogadóoldalak szabályozása problémás, de a szerencsejáték-szervezői jogok átláthatóságával is bajokat talált az EU Bírósága.
Amilyen egyszerűnek tűnt kezdetben a 71 ember halálát okozó bűnszövetkezet tagjainak büntetőpere szerdán Kecskeméten, annyi fejfájás és keserűség maradt utána abban, aki jelen volt a vádirat ismertetésén. A vádlottak bűnössége alaposan bizonyítottnak tűnik, azt a kételyt viszont nem sikerült eloszlatni, hogy nem minden tettes került bíróság elé. A magyar állam sem tett meg talán mindent a tragédia megakadályozásáért.
Elég volt! – ezt üzenik az állatvédők, de az állatszeretők is, akiknek kommentjeivel tele az internet a deteki ügyben hozott ítélet után. Ahogy már megszokhattuk, a bíró csak felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki, illetve novellaolvasásra kötelezte a két fiatalkorút. Ezért most sajátos akciót hirdettek a neten: mindenkit arra kérnek, ne mocskolódva, ne anyázva, de írjon egy mailt az ítéletet meghozó bírónak arról, hogy ez elfogadhatatlan.
Mivel később elvette az asszonyt. Maryt a kapcsolatért kétszer is lecsukták.
Magyarország megsérti az Európai Unió Alapjogi Chartáját - állapította meg az olasz bíróság.
A korrupcióellenes küzdelem gyenge láncszeme a bíróság. Ezt Ukrajna miniszterelnöke, Volodimir Grojszman jelentette ki arra célozva, hogy a korrupció az igazságszolgáltatásban is meglehetősen elterjedt.
A legfelsőbb bíróság is kimondta: Lionel Messi adócsalást követett el. A sztárfocista egyetlen szerencséje, hogy a spanyol törvények szerint így sem kell börtönbe vonulnia.
Másodfokon súlyosbították annak a 70 éves férfinak az ítéletét, aki két éve szexuálisan zaklatott egy 8 éves kislányt a strandon. A gyereket az eljárás alatt négyszer is meghallgatták, és a Helsinki Bizottságnak köszönhető, hogy nem kellett ötödik alkalommal is elmesélnie. A férfi szigorú büntetésénél figyelembe vették, hogy már többször elítélték hasonló bűncselekményekért.
Elérte a politika a bíróságokat is: annak a bírónak, aki még nem tudná, hogy mit gondoljon fontos közügyekről, az OBH is besegít.
Igencsak rövid a procedúra: ha egy muszlim férj háromszor kimondja a válás szót, onnantól semmis a házasság. Most a bíróságon vizsgálják az ügyet.
Egy fontos lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy az EU Bírósága is kimondja: hagyományos taxitársaságként kell kezelni az Ubert.
Nem tüntette fel a Johnson & Johnson a hintőporán, hogy az egyik összetevője rákveszélyes – mondta ki egy amerikai bíróság. A cég fellebbez, ráadásul az sem biztos, hogy a problémás anyag egyáltalán okozhat rákot.
A bíróság azt mondta, a befolyással üzérkedés bizonyított lett volna a jegyző esetében, de az ügyészség ezzel nem vádolta Xantus Juditot.
Óriási bírságot fizettettek a bankokkal a bankkártyák rendszerének problémái miatt, ám most újra kell kezdeni az eljárást, és addig is visszajárnak a milliárdok.
Nem szükséges a garázdaságot büntetőjogi büntetéssel fenyegetni - így gondolta hét éve a bíró, aki most garázdaságért elítélte Gulyás Márton és Varga Gergőt.
A Kossuth téren gyűlnek össze azok, akik szerint "Orbán dróton rángatja a bíróságot". Gulyás Mártont és Varga Gergőt csütörtökön garázdaságban és rongálásban találta bűnösnek a bíróság, mert a hétfői tüntetésen festékszórót dobtak a Sándor-palota felé.
Bűnösnek találták csütörtökön Gulyás Mártont és Varga Gergőt, akik a Sándor-palota előtti hétfői tüntetésen festéket dobtak az épület felé. Az ítélethirdetés után a hallgatóság tüntetőleg kivonult. Napok óta őrizetben tartják őket, ügyüket gyorsított eljárásban tárgyalták.
Megkezdődött csoportos garázdasággal vádolt Gulyás Márton és Varga Gergely pere. A hat, tanúként meghallgatott rendőr közül csak egy ismerte fel Gulyás Mártont és Varga Gergőt is, a többiek csak Gulyás Mártont ismerték fel. Az állítólagos harmadik elkövetőről nem volt szó. Az ügyész mindkét vádlott esetében felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott, a védők felmentést kértek.
A rendőrségen többek között a Magyar Idők egyik munkatársa tett feljelentést az aktivisták ellen, de végül rendőrségi ügy nem lett belőle.
Gulyás Márton társai azt kérik, a nyilvános tárgyaláson jelenjenek meg minél többen.