Akár 30 fok is lehet a hét közepén
Jelentős felmelegedés előzi meg a Hans nevű ciklont.
Még mindig igen keveset tudni arról, hogy mekkora károkat okozott a ciklon.
Vajon tudtuk volna pótolni a hazai talajok katasztrofálisan alacsony víztartalmát a súlyos aszály után a Dunán lefolyó hatalmas mennyiségű vízzel? Miért nem, és mi kellene hozzá, hogy meg tudjuk tenni? Hogyan kezdjünk hozzá, hogy itt tartsuk a vizet, és elkerüljük az elsivatagosodást? Ungvári Gábor közgazdásszal, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK) vízgazdasági elemzőjénél kerestük a válaszokat. Egyet már most elárulhatunk: sokkal bonyolultabb lesz, mint amihez szokva vagyunk.
Egyedi időjárási jelenség alakult ki szeptemberben Európában, amelyet nagyban súlyosbított az egyáltalán nem egyedi klímaváltozás és a rekordmeleg európai nyár. A kilátásaink sem biztatóak: a jövőben egyre több ilyen időjárási jelenség várható a kontinensen, és ezek egyre intenzívebbek is lesznek.
A Borisz ciklon nyomán kialakult árvizek miatt többen meghaltak, egy osztrák tűzoltó segítségnyújtás közben vesztette életét. Romániában egy évszázada nem esett annyi csapadék, mint az elmúlt 24 órában összesen.
A halálos áldozatok egyike egy 14 éves fiú, akire egy fa dőlhetett rá.
Az ország legmagasabb pontja ismét fehér lett a hótól.
Estétől ugyan mérséklődik a szél, azonban a hivatalos szerveknek nap közben akadt munkájuk bőven.
A Malik nevű ciklon a Balatonnál 100 kilométer per órás sebességgel tombolt.