Megállapodott Izrael és a Hamász a gázai civilek és a túszok ellátásáról
Az egyezség katari és francia közvetítéssel jött létre.
Az egyezség katari és francia közvetítéssel jött létre.
A Human Rights Watch legfrissebb éves jelentése szerint a jogállam és a demokratikus intézmények elleni kormányzati támadások fő elszenvedői az érdekképviseletek, a sajtó, a közintézmények, a civil társadalom, a nemi kisebbségek, a nők, a romák és a menekültek.
A kimenekítettek között van több mint 2000 egyiptomi állampolgár és 773 olyan ember is, aki az izraeli légitámadásokban sebesült meg.
A szuverenitásvédelmi törvény és a Szuverenitásvédelmi Hivatal pusztán politikai propaganda, a kormány célja, hogy az aktív polgárok fenyegetve érezzék magukat. Az elnyomással szemben két eszközünk is van: példát mutatunk másoknak azzal, hogy nem hagyjuk elhallgattatni magunkat, és civil partnereinkkel együtt, közösen cselekszünk. A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvezető igazgatójának írása.
A civilek és a természetvédők sem értik, mi történt, hiszen a vesztett perek után a minisztérium is csökkentett beruházásra tett ígéretet.
Az izraeli miniszterelnök elmondta, hogy erői szórólapokat osztogattak és mobiltelefonon hívták a gázai civileket, hogy tájékoztassák őket a közelgő csapásokról.
A városból dél felé vezető két nagyobb útvonal egyike sem járható, amelyik részét nem zárták le az izraeli csapatok, azt a tüzérségük és a légierejük pásztázza.
A gázaiak tartsanak ki és maradjanak az övezetben, mondja az egyiptomi elnök.
A szuverenitás védelmének nevezi a kormány azt az új kampányt, amely a korábbiaknál is mocskosabb lejáratásokat hozhat, és a Fidesz vélt ellenségeinek ellehetetlenítéséhez is vezethet. A kormánypártot aggasztani kezdte érezhető népszerűségvesztése.
Rosszabb időpontban nem is szánhatta volna magát rá a távozásra Soros, írja Alemanno a Politicón.
Míg a magyar civilek feladatai a kormányzati ellenszélben csak szaporodnak, a források egyre apadnak. A Nyílt Társadalom Alapítványok közel 40 év után kivonulna a régióból. De készen áll a civil szféra és az EU arra, hogy folytassa a demokrácia erősítését?
A Lehetőségek Tere fiatalokat megcélzó kulturális-oktatási program és közösségi tér, mely 2021. szeptembere óta működik Budapesten, a VIII. kerületben, a Práter utca 63. alatt. Az indulás óta eltelt két évben kialakult egy határozott programkínálat és megszerveződött egy közösség, melynek célja, hogy kérdések felvetésére ösztönözzön a világ működésével kapcsolatban.
Kevesen, de egész nap tüntettek a státusztörvény elfogadásának napján. Kedden a diáktüntetések korábbi jellegzetes lelkesedése is hiányzott. Helyzetjelentés a Kossuth térről.
Minden finn felnőttnek megvan a szerepe, ha Oroszország támadna. Elmentünk az északi országba, ahol kiderült, hogy ott már évtizedek óta sejtik, amire Európa csak most döbbent rá. Felfegyverzett polgárokkal rohangásztunk a finn erdőségekben, és láttuk, mi tévesztheti meg a felületes szemlélőt. Földes András finn riportjának második része.
Létezik egy ENSZ-határozat, amely szerint válságövezetekben túlélőközpontokat kell létrehozni a bajban lévő nők számára. A helyzet ehhez képest az, hogy Ukrajnában az oroszok anyaotthonokat is bombáznak, a világ más területeiről elmenekülő nők és lányok pedig halmozottan vannak kitéve a veszélyeknek. Brüsszelben civilek és politikusok vitatkoztak erről.
Hogyan lehet önszerveződő közösségeket létrehozni? Miként lehet elérni, hogy egy település vagy városrész lakosai a sarkukra álljanak? Van-e még panelidentitás? – kérdéseinkre Péterfi Ferenc közösségfejlesztő válaszol.
Vannak ukrán katonák, akik antidepresszánsokkal próbálják enyhíteni a háborús trauma okozta pszichés tüneteiket, de ez csak átmeneti megoldást jelenthet.
A Kárpátaljai Sárkányellátó néven ismert kezdeményezés immár fél éve fut, jóformán mindent küldtek, ami kellhet a fronton harcoló magyar és más nemzetiségű önkéntes katonáknak, és nem fegyver, lőszer, vagy robbanóanyag.
Még fideszes szülőket is maga ellen hergelt a hatalom, amiért erőszakkal lépett fel a fiatalokkal szemben, akik az oktatás körülményeinek javítását követelték a kormányfő hivatala előtt. A civilek érzelmi hullámvasúthoz hasonlítják a küzdelmet, tudván: a sikerhez még sok erő és türelem kell.
A civil szervezetek élete periodikus, vannak csendesebb és jobban látható időszakok, írja véleménycikkében a TASZ ügyvezető igazgatója. A háttérben zajló építkezés után jönnek olyan helyzetek, amikor "a véleményünk kinyilvánítására, a megmozdulásokban való részvételre is szükség van", fogalmaz.