Gyorsan töltse le: 1200 forint helyett rövid ideig ingyenes ez a csodálatos égboltnéző app
Most először tették ingyenessé a Night Sky 4 alkalmazást, ami akkor mutatja meg igazán nagyszerűségét, ha az ég felé fordítjuk a telefont.
Most először tették ingyenessé a Night Sky 4 alkalmazást, ami akkor mutatja meg igazán nagyszerűségét, ha az ég felé fordítjuk a telefont.
Majdnem négy órán keresztül félárnyékos holdfogyatkozásnak lehetünk szemtanúi.
70 éve született a legendás Queen együttes frontembere, Freddie Mercury. Az énekes születésének évfordulója alkalmából egy kisbolygót neveztek el róla a csillagászok. Tudta? Brian May nem csak a világ egyik legjobb gitárosa, de kiváló asztrofizikus is.
Földhöz hasonló bolygót fedeztek fel a Naphoz legközelebbi csillag, a Proxima Centauri, a Kentaur csillagkép vörös törpéje körül - írta a Der Spiegel.
Már készülődtek a bombázók, amikor szóltak a csillagászok, hogy nyugi.
A HD 131399Ab nevű bolygó egy gázóriás, négyszer nagyobb a Jupiternél, és a Földtől 340 fényévre lévő Centaurus csillagképben kering. Mégpedig egy háromcsillagos rendszerben. 550 földév alatt kerüli meg a legnagyobb csillagját.
Megtalálták az eddig ismert legnagyobb, két csillag körül keringő, Naprendszeren kívüli bolygót, amely napjaitól mért távolsága alapján akár lakható is lehet - jelentették be hétfőn az Amerikai Csillagászati Társaság konferenciáján San Diegóban.
A Mars 120,7 millió kilométerre haladt el a Földtől hétfőről keddre virradóra, több mint tíz év után ez volt a legkisebb távolság a két bolygó között - közölte az amerikai űrkutatási hivatal
Ki gondolná, hogy a földönkívüli élet kutatásának egyik legnagyobb ellensége a Nap. Árnyékra van szükség az űrben, hogy a NASA jobb felvételeket készítsen, ezzel oldják meg.
A potenciálisan élhető planéták száma alacsonyabb lehet, mint azt eddig becsülték a szakemberek, mivel sűrű légkörük miatt az érintett bolygók nagy része túlságosan forró - derült ki egy frissen közzétett tanulmányból.
Csak 76 millió kilométerre lesz, ne hagyja ki!
A Merkúr átvonulását megfelelő napszűrővel ellátott, legalább 10-15-szörös nagyítású távcsővel már jól nyomon lehet követni.
Cambridge-i csillagászok azonosítottak egy 400 ezer fényévre lévő törpegalaxist.
Különös elmélettel állt elő egy nyugdíjas asztrofizikus: szerinte van egy kilencedik bolygó a Naprendszerben, és ez lök üstökösöket a Föld felé 27 millió évente. Ilyenkor az üstökösök becsapódnak a Földbe és tömeges kihalások következnek be.
A kutatóeszköz körül kisebb darabok észlelhetők, és nincs kapcsolat.
Egy üstökös hétfőn, egy másik kedden húz el a Föld mellett, de elég távol ahhoz, hogy ne jelentsenek veszélyt.
A 2007 OR10 egy törpebolygó, a Plutónál is háromszor messzebb van a Naptól. Most kiderült, ez a harmadik legnagyobb törpebolygó a Pluto és az Eris után és 45 óra alatt fordul körbe saját maga körül.
Az amerikai űrhivatal a tervek szerint 2020-ban lövi majd fel az eddigi legmodernebb űrtávcsövet.
Több mint egy éven át fotózták a Napot, majd az egészet egy videóba sűrítették össze.