Durva, 7,4-es földrengés volt Oroszországban, cunamiriasztást is kiadtak
A legnagyobb veszély már elmúlt, a több tucat utórengés már egyre kisebb erejű volt és közben a cunamiriasztást is visszavonták.
A legnagyobb veszély már elmúlt, a több tucat utórengés már egyre kisebb erejű volt és közben a cunamiriasztást is visszavonták.
Egymást követik a földrengések Japánban a Tokora-szigeteknél, még éjszaka is hallani a morajlást a tenger felől. A helyiek már aludni sem mernek.
Cunami-óriáshullámnak néztek egy különleges felhőt.
Egészen 2004-ig úgy gondolták a szakemberek, hogy az Indiai-óceánon alacsony a szökőárveszély, ennek megfelelően az emberek sem voltak rá felkészülve. Húsz éve karácsonykor a világ borzalmas leckét kapott.
Dán kutatók szerint példátlan hatása lett a globális felmelegedésnek Grönland keleti részén, ahol egy olvadó gleccser miatt roppant meg és omlott össze egy hegycsúcs. A hatását az egész világon érezni lehetett.
51 ezer embert szólítottak fel otthona elhagyására.
Házak, villanyoszlopok dőltek össze, utak repedtek szét.
Az ország egy részében akadoznak a telekommunikációs szolgáltatások, a vasútvonalakat leállították, légi járatokat töröltek.
Az atomerőműveket is ellenőrzik.
A balesetet szenvedett atomerőmű mellett fogott halakat és tenger gyümölcseit ettek nyilvánosan.
Az evezőshalak felbukkanása rossz ómen, mivel a helyiek szerint ezek a halak – melyek az óceán felszíne alatti 200 és 975 méter közötti mélységben élnek – a földrengést jelzik.
A tudósok a Viking–1 marsi szonda adatai alapján úgy vélik, 3,4 milliárd éve egy akkora aszteroida találta el a Marsot, amekkora a Földön kipusztította a dinoszauruszokat.
Ugyan ezen a napon 1985-ben és 2017-ben is nagyobb földmozgások voltak az országban.
A Bath-i Egyetem adatai szerint a vulkánkitörés miatt keletkezett hullámok kilencszer nagyobbak voltak, mint azok, amik a 2011-es fukusimai cunaminál jöttek létre.
Mintegy 3800 éve egy hatalmas, 9,5-es erősségű földrengés és annak nyomán 20 métert is elérő szökőár sújthatta a chilei Atacama-sivatagot, a világ legszárazabb területét - állítják chilei tudósok.
Az első tervek még arról szóltak, hogy a fegyverrel a Csendes-, de akár az Atlanti-óceán is átszelhető.
Egyméteres szökőárra adtak ki figyelmeztetést két japán prefektúrában.
Hatezer hordónyi nyersolaj ömlött a Csendes-óceánba a tongai vulkánkitörés miatt Peru partjainál, ahol a szakemberek napok óta az idővel versenyt futva igyekeznek elvégezni a kármentesítést.
Mindent hamu borít, a helyiek vízért és heves esőért imádkoznak, és a vulkánikitörés a tízezer kilométerre található Peruban is éreztette a hatását. Egy tongai túlélő pedig csodával határos módon élte túl a katasztrófát, 24 órán át úszott vissza az otthonához.
A szombati vulkánkitörés és szökőár után csak mostanra sikerült lehetővé tenni, hogy repülőgépek szálljanak le a segéllyel.