Több ezer dinoszaurusz lábnyomra bukkantak Kínában
Több mint háromezer dinoszaurusz lábnyomra bukkantak paleontológusok Kelet-Kínában, egy olyan területen ahol már eddig is számtalan dinoszaurusz fosszília került elő.
Több mint háromezer dinoszaurusz lábnyomra bukkantak paleontológusok Kelet-Kínában, egy olyan területen ahol már eddig is számtalan dinoszaurusz fosszília került elő.
Egy pulyka nagyságú, húsevő dinoszaurusz, a Sinosauropteryx színét sikerült elektronmikroszkóppal megállapítaniuk a tudósoknak - adta hírül a National Geographic.
Átadták kutatóknak azt a ritka és csaknem teljes dinoszaurusz-csontvázat, melyet Montanában több mint két éve egy magánembertől loptak el, és azóta bizonyítékraktárban tartottak.
A dinoszauruszok közül sokan melegvérűek lehettek, akárcsak a madarak vagy az emlősök, ez magyarázhatja, hogy miként uralhatták bolygónkat több mint 160 millió éven keresztül - állítják amerikai kutatók.
Feltételezések szerint hetvenmillió éves dinoszauruszlábnyomokat fedeztek fel Új-Zélandon.
Megdöbbentő tanulmányt publikált két amerikai kutató: véleményük szerint sokkal kevesebb dinoszauruszfaj létezett, mint gondoljuk. Az elmúlt évtizedek régészei ugyanis csak megkülönböztetni képesek a kifejlett és a fiatal példányokat, hasonlóságokat már nem látnak - írja a Science Daily.
Észak-Amerika legkisebb dinoszauruszának maradványait azonosították fosszíliákban egy Los Angeles-i múzeumban.
Születése után azonnal menekülnie kellett a világ legkisebb dinoszauruszának, írja a New Scientist. Az apró állat lábnyomaira Dél-Koreában bukkantak 2008-ban.
Európában korábban soha nem látott méretű dinoszaurusznyomokat fedeztek fel a franciaországi Jura helységben.
Eddig nem ismert dinoszauruszfaj két példányának csontvázát fedeztek fel Nigériában: a Spinophorosaurus nigerensis, vagyis a nigériai tüskés őshüllők 170 millió éves csontjai jó állapotban maradtak fenn - számoltak be a csontvázak egyikének bemutatása alkalmával német kutatók.
A több millió éve kihalt hüllők nyomában töltött évek után egy kanadai tudós csirkeembriókkal mutatná be, hogy képes dinoszauruszok létrehozására.
Három különálló föld alatti dinoszauruszodút fedeztek Ausztráliában amerikai paleontológusok, akik a rejtekhelyek korát 106 millió évesre becsülik.
Az Észak-Amerikában élt eddig ismert legkisebb húsevő dinoszauruszt fedezték fel kanadai tudósok; a Hesperonychus Elisabethee alig félméteres volt, és 75 millió éve élt a kontinensen.
A felnőttektől magukra hagyatva, mintegy 90 millió éve ragadt a sárban, és pusztult el egy tó partján a mai Góbi-sivatag területén 25 fiatal Sinornithomimus, azaz kínai "madárutánzó" dinoszaurusz. Közülük kettőnek a csontvázát hétfőn állították ki első ízben Kínában, a Belső-Mongóliai Autonóm Terület fővárosában, Kukuhotóban.
Mindenevő dinoszaurusz maradványaira bukkantak kutatók Argentínában, ez volt a hiányzó láncszem a növényevők és a húsevők között.