Európai, nem afrikai dinók nyomaira bukkantak Trentóban
Dinoszaurusz-lábnyomokat fedeztek fel Észak-Kelet-Olaszországban. Ez cáfolja azt az eddigi tudományos állítást, miszerint a Földnek ezt a részét 200 millió évvel ezelőtt tenger borította.
Dinoszaurusz-lábnyomokat fedeztek fel Észak-Kelet-Olaszországban. Ez cáfolja azt az eddigi tudományos állítást, miszerint a Földnek ezt a részét 200 millió évvel ezelőtt tenger borította.
A dinoszauruszok különös világa még bizarrabb lett: figyelemreméltó púpot hordott a hátán az a példány, amelynek csaknem teljes csontvázára Spanyolországban bukkantak rá.
Új ragadozó dinoszauruszfaj maradványaira bukkantak romániai magyar és amerikai kutatók Romániában.
Legalább két meteorit becsapódása törölte el a dinoszauruszokat a föld színéről 65 millió évvel ezelőtt - állítja egy friss kutatás.
A félelmetes Tyrannosaurus a döghúst sem vetette meg - a "zsarnokgyíkot" egy 70 millió éves csontlelet leplezte le.
Új "szarvarcú" dinoszaurusz-faj maradványait fedezte fel egy amerikai paleontológus, az őshüllő a "keresztségben" a Mojoceratops perifania nevet kapta - a leletről a Journal of Paleontology online kiadása közöl tanulmányt.
A kréta időszakban, mintegy százmillió évvel ezelőtt a mai Argentína észak-nyugati részében, a Sanagasta-völgyben termálforrások és gejzírek sokasága tört a felszínre. A barátságtalan vidék első látásra aligha tűnik a legmegfelelőbb helynek a családalapításra, ám ebben a térségben 80 fészekaljnyi dinoszaurusztojásra bukkantak a kutatók: egy-egy fészekben 10-12 tojás sorakozott. S ami még furcsább, mindegyik dinoszauruszfészek körülbelül 3 méteres távolságra volt egy egykori gejzírtől vagy termálforrástól - olvasható a Discovery News hírei között.
Új szarvas dinoszauruszt azonosították amerikai paleontológusok. Ezzel három évtizedes tévedést orvosoltak, az Ojoceratopst "széttagolt" nyakfodra miatt ugyanis sokáig torosaurusnak vélték.
Őrlő szájú, ráncos szemű növényevő dinoszauruszt fedeztek fel Új-Mexikó nyugati részén - a maradványok egy 91 millió évvel ezelőtti beltenger valamikori partján kerültek elő.
Amerikai kutatók által kifejlesztett módszerrel megállapítható rég kihalt állatok testhőmérséklete, és végre eldönthető a kérdés például, hogy a dinoszauruszok meleg vagy hidegvérű teremtések voltak-e.
A világ leghíresebb dinoszauruszát abból az alkalomból csinosítják ki, hogy épp tíz éve látható a chicagói Field Természettudományi Múzeumban. A múzeum fosszília-felelőse légfúvóval már gondosan eltávolította a port a majdnem 13 méteres csontvázról, Sue orrlyukait pedig üvegmosó kefével tisztogatta meg.
Egy újonnan felfedezett dinoszaurusz a futókakukk, illeve gyalogkakukk becenevet kapta, miután hosszú lábaival nagyon gyorsan tudott közlekedni - írja az amerikai National Geographic tudományos hírekkel foglalkozó weboldala.