Rátaláltak egy hatalmas aszteroida nyomaira, aminek köze lehet a dinoszauruszok kipusztulásához
Gigászi aszteroida becsapódásának 66 millió éves nyomait őrzik azok a kövületek, melyeket Észak-Dakotában tártak fel – írta a BBC.
Gigászi aszteroida becsapódásának 66 millió éves nyomait őrzik azok a kövületek, melyeket Észak-Dakotában tártak fel – írta a BBC.
Egy elefántméretű, emlősszerű növényevő állattal éltek együtt a mai Európa területén az első dinoszauruszok nagyjából 205-210 millió évvel ezelőtt a triász időszakban.
A Lisowicia bojani korának legnagyobb olyan ismert szárazföldi állata volt, amely nem a dinoszauruszok közé tartozott.
Először "fürdette meg" a látogatók szeme láttára a Patagotitan mayorum nevű dinoszaurusz, a Földön valaha élt legnagyobb szárazföldi teremtmény rekonstruált csontvázát a New York-i Amerikai Természettudományi Múzeum.
Egy interaktív térképen nézheti meg, milyen volt mostani lakóhelye akkoriban, amikor még dinoszauruszok lettek volna a szomszédjai.
A kapzsiság utat tör. Steven Spielberg szép emlékű popcorncsodájából az ötödik mozira csak a popcorn maradt. Hiába fényes a külseje, belül eléggé fonnyadt. Jurassic World: Bukott birodalom. Kritika.
Az eddig véltnél korábban, már 30 ezer évvel a dinoszauruszok kihalását okozó aszteroida becsapódása után visszatérhetett az élet a Mexikói-öbölbe.
Egy 232 millió éve bekövetkezett meteoritbecsapódás után terjedtek el a Földön a dinoszauruszok – írják brit és olasz szakértők a Nature Communications című szaklapban megjelent tanulmányukban.
Ha csak fél perccel előbb vagy később érkezik az a bizonyos aszteroida, akkor talán ma is a dinoszauruszok uralnák a Földet – állítják 65 és fél millió évvel ezelőttre visszatekintve brit őslénykutatók.
Nem volt ugyanis mindegy, hogy hol csapódik be az a bizonyos aszteroida - írja a HVG hetilap.
Az egymillió éven át tartó vulkáni tevékenységben pusztultak el a krokodilhoz hasonló állatok, a hüllőszerű emlősök és a kétéltűek.