Több tonna diót lopott el egy német banda, ám egy amatőr hiba miatt nem sikerült pénzzé tenniük a zsákmányt
A tolvajok a meglopott cégtulajdonosnak kínálták a portékát, aki hamar gyanút fogott és értesítette a rendőrséget.
A tolvajok a meglopott cégtulajdonosnak kínálták a portékát, aki hamar gyanút fogott és értesítette a rendőrséget.
Hiába nőtt nagyot a dióültetvények területe, a profizmus hiánya miatt a termés stagnál, így aztán annyira jó a mennyiség, hogy karácsonykor magyar diót lehessen adni, a tél végére viszont már elfogy a hazai.
Az öregedő társadalmak egyik komoly problémája a demenciás esetek növekvő száma. Sajnos erre az összetett tünetegyüttesre nincsen gyógymód, éppen ezért fontos a megelőző stratégiákra koncentrálni. Spanyol kutatók egy olyan élelmiszerfajtát tettek tüzetesebb vizsgálatok alá, amelynek a demenciára gyakorolt hatásával kapcsolatban korábban ellentmondó eredmények születtek.
Méltatlanul alulértékelik a földimogyorót, holott bizonyítottan számos kedvező hatása van, ráadásul olcsóbb, mint az ugyancsak igen egészséges dió.
Az állat néhány nap alatt elképesztő mennyiségű diót mozgatott meg.
A tavalyi, száraz dió ára már most háromezer forint felett van.
Pont azokat az ültetvényeket találta meg, ahonnan a dióbél jelentős része származik, ezért felment a dió ára.
Összesen 8 milllió forintnyi büntetést szabott ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a téli szezonális ellenőrzések során.
A karácsonyi vacsorát a kereszténység előtti és abban újjászülető szokások határozzák meg. A néphit szerint a karácsony misztériuma kiterjed a hétköznapi tárgyakra, ételeinkre is, így vált mágikus erejűvé az ünnepi asztal. De mi köze az almának a termékenységhez és a máknak a halálhoz?
Egyik termékben sem találtak veszélyes anyagot, csak jelölési hibák miatt figyelmeztették a gyártókat.
A diótermesztők az átlagos termés felét sem tudták betakarítani az idén, a rossz terméshozamért elsősorban a késő tavaszi fagyok a felelősek, de emellett egy rovarfaj is károsította a megmaradt termést – közölte a Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft.
A Szabolcs megyei Uszkán 55 házban okozott kárt a keddi jégverés.
Megváltás lehet egyeseknek, hogy lehet kapni héj nélküli tökmagot és szotyit, így rágcsálhatnak is, mégsem kell előbb vért izzadva, körmöket törve, foggal pattintva elővarázsolni a csemegéjüket. De hogyan is készül a héj nélküli tökmag és szotyi? Egyszerű technológiai kérdésnek tűnt az egész, de a választól leesett az állunk. Aztán azt is megtudtuk, hogyan lehet 100 dollárból piacvezető bizniszt építeni, meg azt is, hogy az amerikai mogyoró tényleg amerikai, de máshogy, mint gondolnánk. Sőt, az is kiderült, hogy az európai diópiacon extrém kínálattal tud megjelenni egy pátyi "sósmogyoró-gyár", amelynek a pisztáciát és a fenyőmagot is köszönhetjük.
Az eper és a dió mellett a szőlőt és az épp kikelő kukoricát is érintették a hajnali fagyok Zala megyében.
Múlt héten és most hétfőn az ország számos megyéjében, így például Bács-Kiskun, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád, és Somogy megyében érte fagykár a gyümölcsösöket és a szőlőültetvényeket, a diófák is az áprilisi fagy áldozatai között vannak.
A hazai forgalmi adatokat szemlélve a diófa, amelyet évszázadokon át elsősorban terméséért tartottak becsben, az elmúlt néhány évben a legfontosabb gyógynövények egyikévé vált. Az utóbbi időben számtalan helyen hallhatunk és olvashatunk a diólevél és a belőle főzött tea gyógyhatásairól, ám ezek többsége légből kapott a Magyar Gyógyszerész-tudományi Társaság Gyógynövény Szakosztálya legújabb cikke szerint. De akkor mire jó a diólevél, ha egyáltalán gyógyít valamit?
„Napi kevés dióbél, és az ember tovább él”- tartja a mondás. Kevés gyógyszer van, ami ilyen jó tud lenni, és ennyire jól érzi magát a konyhánkban.
Naponta egy kis maréknyi dióféleség elfogyasztása csökkentheti a legsúlyosabb, életet veszélyeztető betegségek kialakulásának kockázatát és egyúttal enyhíti ezek lefolyását – írta az International Journal of Epidemology című folyóirat csütörtökön megjelent számában, a hollandiai Maastrichti Egyetem munkatársainak kutatási eredményeit idézve.
Régebben, amikor még nem voltak ilyen csilivili, dizájnos díszek, mint legújabb korunkban, az alma, a mézeskalács és a szaloncukor mellett az aranydió is ott függött a karácsonyfaágakon. A szép emlékű csonthéjas manapság inkább a karácsonyi asztalra kerül, ha másként nem, hát a diós bejgliben. Mi most más formában, igazi ünnepi csemegeként ajánljuk.