Majdnem 5500-zal kevesebben jelentkeztek idén a felsőoktatásba, mint 2023-ban
A legtöbben gazdaságtudományi szakokra szeretnének bekerülni.
A legtöbben gazdaságtudományi szakokra szeretnének bekerülni.
Decemberben elindult a jelentkezés az egyetemek szeptemberben induló képzéseire, a pontszámítás azonban nagyban különbözik a korábbi évekétől. Idén például extra pontok járhatnak azért is, ha valaki eredményes e-sportoló, vagy tehetségesen legózik.
Nem, ez nem egy újabb, földi halandók számára teljesen hozzáférhetetlen ipari robotkutya, hanem egy olyan elektromos blöki, melyre a megfelelő pénzösszeg birtokában bárki szabadon lecsaphat. Teszten a Unitree Go2.
Egy tanulmány szerint, ha valaki nem jár iskolába, azzal ugyanolyan kockázatnak teszi ki magát, mint a dohányzással vagy a súlyos alkoholfogyasztással.
Az izraeli-palesztin háború megosztja az Egyesült Államokban élőket, ennek pedig az egyik leglátványosabb terepe az akadémiai világ.
Az elkövető, akivel végeztek a rendőrök, három embert megölt, egyet pedig megsebesített.
Tízéves távlatban a fiatalok 36 százaléka szerint romlani fog a helyzet Magyarországon.
A 2019-ben elhunyt magyar filozófus az egyetem díszdoktora volt.
Az izraeli-palesztin háború megosztja az USA-ban élőket, ennek pedig az egyik leglátványosabb terepe az akadémiai világ, ahol tüntetéseken és nyilatkozat háborún túl fizikai atrocitások is előfordulnak. Amerikában a szólásszabadság olyan eszme, amelyet csak nagyon speciális esetekben lehet korlátozni, az egyetemektől most mégis minden oldal azt várná, hogy hallgattassa el az ellenfeleit. Ebből a csapdahelyzetből egyelőre nehezen látszik a kiút.
A februári jelentkezéskor már érvényes új szabályok alapaján számos elfogadhatatlan előnyhöz juthatnak egyes diákok, a rendszer hatalmas károkkal jár a felvételizők szempontjából, ugyanis gyakorlatilag megszünteti az egységes felsőoktatási felvételi rendszerét – állítja a CKP.
"Az utóbbi időben a sajtóban megjelent híradások pontatlan információkból táplálkoznak, és kárt okoznak az egyetem jó hírének, valamint ártanak a közösségnek." A hvg.hu birtokába jutott emailből mutatjuk a fontosabb részleteket.
Ezzel az MCC képzése gyakorlatilag a nyelvvizsgával és az emelet szintű érettségivel versenyzik.
A felsőoktatás megindult drasztikus intézményi átalakítása számomra leginkább rögtönzésnek tűnik, semmint koncepcionális előkészítés eredményének, írja szerzőnk, és hozzáteszi: a megvalósult intézményi felépítés sok aggodalomra ad okot, még ha ez a propagandaszerű kormányzati kommunikációban nyomokban sem található meg. Vélemény.
Belevágni valami újba egyszerre izgalmas és ijesztő. Márpedig az egyetem első éve sok szempontból leírható ezekkel a jelzőkkel. Gólyának lenni épp elég sok bonyolult érzést jelent, ezért megpróbáljuk a praktikus oldaláról megfogni azt a sok történést, ami egy egyetemistára vár ennek az útnak az elején. Olyan fiatalokat kérdeztünk a személyes és közösségi tapasztalataikról, akik három fontos egyetemi városban – Budapesten, Szegeden és Miskolcon – képben vannak mindennel, amit egy gólyának tudnia érdemes. Nézzük, mi vár rájuk Budapesten!
Ezt a hatótávot még a legkomolyabb hatékonyságú dízelautók is megirigyelnék.
Elvetni vagy megreformálni? Forrnak az indulatok az egyetemi alapítványok körül. A vitában szélsőséges vélemények is elhangzanak. Ebben a cikkben a helyzet elemzése után néhány reformjavaslatot fogalmazunk meg. Egy biztos: a tét óriási. Bőgel György, a Közép-európai Egyetem docense és Mátyás László, a Közép-európai Egyetem tanára véleménycikkét közöljük, amelyet vitaindítónak szánnak.
Egyre többen fizetnek a felsőoktatásért, a Corvinuson van például olyan szak is, ahol 900 ezer forintot is elkérnek egy félévben.
A modellváltás ennyi idő alatt még nincs hatással az egyetemek helyezésére a világrangsorokban, ám ha az Erasmus-ügyet nem sikerül hamar rendezni, az pár éven belül látványos romlást hozhat.
A természettudományos tárgyak a legkevésbé népszerűek mindenhol, a kormány pedig úgy dicsekszik a pedagógusnak jelentkezők számának növekedésével, hogy azt főleg az óvodai- és gyógypedagógusok teszik ki, a közoktatás pedig aligha kap utánpótlást.
Karikó előadást is tartott az egyetemen, majd PhD-hallgatókkal találkozott. Ők később azt írták a Twitteren: „Megtiszteltetés volt számunkra találkozni veled – inspirációt jelentesz minden RNS-orvostanhallgató számára!”