Itt az új lista: fényévekre a magyar egyetemek a világ elitjétől
Megjelent a Shanghai Ranking felsőoktatási ranglista idei kiadása. Sok okunk nincs a büszkeségre.
Megjelent a Shanghai Ranking felsőoktatási ranglista idei kiadása. Sok okunk nincs a büszkeségre.
Sorsok dőltek el, meghúzták a felvételi ponthatárokat. Elmentünk a Pont Ott Partyra, hogy megtudjuk, hogy a zuhanó hallgatói létszám ellenére miért vonzó még mindig egyetemistának lenni, és hogy itthon vagy külföldön tervezik-e a jövőjüket a fiatalok. Volt aki azt mondta, azért nem jelentkezett külföldi egyetemre, mert tartott attól, hogy akkor végleg kint maradna. Videó.
Hazánk hét intézménnyel képviselteti magát a Times Higher Education friss listáján.
Idén itt-ott még csökkentik is a ponthatárokat, 2020-tól viszont csak jóval szigorúbb feltételekkel lehet bekerülni az egyetemekre és főiskolákra.
Többéves cselekvési tervet készített az oktatási államtitkárság. A cél a stratégiai képzésterületek minőségi diákokkal való feltöltése. A siker kétséges.
Továbbra is tízezrek nem vehetik át diplomájukat a nyelvvizsga hiánya miatt, a kormány viszont ragaszkodik ahhoz, hogy a 2020-as felvételin már kötelező legyen a nyelvvizsga.
Nem csak szellemi, de anyagi értelemben is felbecsülhetetlen lehetőség központja Budapest azzal, hogy itt van a CEU. De akár fel is becsülhető, megnéztük a számokat.
Még mindig talál átalakítanivalót az egyetemi-főiskolai rendszeren az oktatási államtitkárság, amelynek 2015-ben bejelentett szakritkítási akciója komoly kihívás elé állította az idén felvételizőket.
Legalábbis Angliában ez a helyzet: az egyetemek versenyében az első helyen végzett az Imperial College, és annak is a geológus szaka. Aki itt végez, az féléven belül 73 267 fontra számíthat egy évben. Ez körülbelül annyi, mint amennyit a miniszterelnök keres.
Az a család, mely nem hoz össze évente 85 ezer dollárt, nem kell, hogy adósságokba verje magát, ha egyetemre akarja küldeni gyermekét.
Az Emmi 232 esetben talált szabálytalanságokat felsőoktatási intézményeknél; 15 esetben feljelentés is született.
Összesen 240 pakisztáni diák érkezik a két ország közötti megállapodás értelmében, közülük nyolcvanan szeptemberben kezdik meg itteni tanulmányaikat.
A "libeális véleménydiktatúra" ellen fellépő egyetemi szervezet, a Konzervatív Hallgatók Szövetségének vezetője tavaly egy nyilas rendezvényen konferálta fel a szónokokat. Bár a szervezet még kicsi, a jobboldali sajtóban sokat szerepel.
Rétvári Bence elmondása szerint 2021-ig 9,2 milliárd forintot fordít a kormány a külföldi hallgatók számának növelésére, valamint a magyar felsőoktatás külföldi népszerűsítésére a Campus Mundi program részeként.
Hogyan állnak a magyar egyetemek a nemzetközi rangsorokban, a környékbeli országok egyetemeivel összevetve? – erre is választ ad az e heti HVG felsőoktatásról készült összeállítása.
Elszomorító mértékű a hallgatók lemorzsolódása a magyar felsőoktatásban. A nyelvvizsgák hiánya csak a jéghegy csúcsa, alapképzésben a hallgatók 36, míg osztatlan képzésben 39 százalékos a képzést be nem fejezők aránya. A hallgatók kevesebb mint fele jutott el sikerrel az abszolutóriumig.