Változtathat a felvételi rendszeren a kormány: könnyebbé válhat bekerülni a felsőoktatásba
Az egyetlen általános felvételi követelmény az érettségi lehet a jövőben.
Az egyetlen általános felvételi követelmény az érettségi lehet a jövőben.
Magyarországon a felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya az egyik legalacsonyabb az uniós országok között, ezért egyes források szerint a kormány átalakítaná a felsőoktatási jelentkezési rendszert, hogy többen, könnyebben juthassanak a diploma közelébe. A Színház- és Filmművészeti Egyetem népszerűsége, a felvettek száma alapján nagyot zuhant.
Minden képzeletet felülmúló pénzbőség jellemezte az egyetemek többségét is befaló közérdekű vagyonkezelő alapítványok tavalyi évét. A jólét elnyomja a kritikus hangokat, miközben közpénzből etetik a kormány holdudvarát, és terjesztik a szélsőségektől sem mentes konzervativizmust.
Február 15-ig ki kell tölteniük a jelentkezési lapokat a felsőoktatásba belépni szándékozó diákoknak.
Legalább 177 olyan oktató van, aki dolgozhatna magasabb beosztásban is a hazai felsőoktatási intézményekben.
A befolyásos emberek számára elintézett egyetemi kollokviumok további betekintést adnak a Völner Pált is lefizető fővégrehajtó korrupciós hálózatába, amely az egyelőre hallgató propagandaminiszter környezetéig ér.
A modellváltásért felelős kormánybiztos szerint nem igaz, hogy a kormány erőszakolta volna ki a modellváltást, és az utóbbi időben jelentősen csökkentek a félelmek az átalakítással kapcsolatban.
Az egyetemek kapták a legtöbbet, a támogatott fővárosi kerületek közé megint nem sikerült bejutniuk az ellenzéki vezetésűeknek.
A debreceni egyetemi alapítvány a legnagyobb győztese az állami támogatás részleteit rendező törvényjavaslatnak.
A 21 modellváltó egyetemen az itteni hallgatók közel 70 százaléka, több mint 180 ezer fiatal tanul majd 2021 szeptemberétől.
Ezekben az intézményekben a „woke mozgalom ideológiája” a meghatározó, és a Terror Háza Múzeum igazgatója szerint nincs rá szükség, hogy az ilyesmi itthon teret nyerjen.
Egy szerda esti határozatban létrehozta az új egyetemi alapítványokat a kormány.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének (MEOSZ) kutatása szerint a mozgáskorlátozott egyetemi hallgatók továbbra is komoly akadályokkal szembesülnek tanulmányaik során. Bár az elmúlt évtizedben általánosan javult a fogyatékossággal élő hallgatók felsőoktatási helyzete, a javulás nem egyenletes.
Az egyetemi modellváltásért felelős Stumpf István szerint az egész életpályáját teszi kockára azzal, hogy elvállalta a kormánybiztosságot. A Telexnek adott interjúban a miniszterelnök internetezési szokásairól is beszélt.