Az okosóra élet, erő, egészség, de főleg pénz
Technológiailag már megvan a lehetőség arra, hogy az egészségbiztosítók a karunkra csatolt aktivitásmérők adatait is figyelembe véve mérjék fel személyes kockázatunkat.
Technológiailag már megvan a lehetőség arra, hogy az egészségbiztosítók a karunkra csatolt aktivitásmérők adatait is figyelembe véve mérjék fel személyes kockázatunkat.
A mindennapok kihívásai és feladatai mellett olykor könnyen megfeledkezünk saját szellemi és fizikai jólétünkről. Testünk és lelkünk azonban nem hagyja ezt sokáig szó nélkül, előbb-utóbb jelezni fog: elfárad, meggyengül és megbetegszik. Hogy elébe menjünk a bajnak, fogadjunk meg néhány igazán egyszerű, apró trükköt, melyeket szinte észrevétlenül építhetünk be mindennapjainkba, így gondoskodva egy kiegyensúlyozott, nyugodt és minőségi jövőről.
Nem kizárt, hogy az állami egészségügy lepusztulása és az OEP tervezett megszüntetése a magánszolgáltatók malmára hajthatja a vizet. Elsőre ez meglepően hangozhat, de a Fidesztől egyáltalán nem áll olyan távol a magánegészségügy „kedvelése”, mint ahogy kommunikálja. A kormányzat közelében is vannak olyan jelentős lobbierővel rendelkező üzletemberek, akiknek befektetései vannak a magán-egészségügyi szektorban.
Évente egyre többen kötnek magán-egészségbiztosítást, mert elégedetlenek az állami egészségüggyel.
A nők életük kisebb részét élik le egészségesen, mint a férfiak. De közben a nők több évet is töltenek egészségben, mint a férfiak. Hogy is van ez? Aki eléri a nyugdíjkorhatárt, és magyar, az csaknem két és fél évvel kevesebb időt él még egészségesen, mint egy átlageurópai.
Magyarországon közel 30 ezer embernek van magán egészségbiztosítása.
A magyar középosztály 59 százaléka magánszolgáltatóhoz fordul, ha orvosra van szüksége, mégis alig kötnek magán egészségbiztosítást.
Mindenki fel tudja sorolni a legfontosabb tényezőket, ha betegségek vagy a rák kialakulásának megelőzéséről van szó: mozogj, ne dohányozz, ne hízz el, étkezz egészségesen. Ezeken túl is van pár dolog, amire érdemes odafigyelni, mert sokszor a kisebb jelentőségű döntések is komoly hatást gyakorolnak a jövőre. A nyugalom, a szex és akár egy kutya is életet menthet.
Ha anya, vagy apa beteg lesz, az iszonyatos lelki és anyagi terheket róhat a családra. Mindkettőre lehet és érdemes is felkészülni. Ami biztos: titkolózni nem szabad, a gyerekeknek is tudniuk kell a betegségről, erőt adhatnak a szülőnek a gyógyuláshoz.
Jóval többen tartanak a rettegett betegségektől, mint ahányan elmennek az ingyenes rákszűrésekre, pedig a többség pontosan tisztában van azzal, hogy egy váratlan betegség mekkora anyagi kiadásokkal jár. Hiába vannak kimondottan erre a célra szolgáló biztosítások, az emberek tudatosságával továbbra is komoly problémák adódnak.
Az elhízás mértéke komolyan befolyásolja azt az összeget, amennyibe egy ember kerül az egészségügyi ellátó rendszernek – mutatott rá egy amerikai tanulmány. Más szempontból nézve: minél nagyobb a testsúlya, egy kis odafigyeléssal annál több pénzt spórolhat a közösből.
Bankkártyával vagy készpénzzel érdemes fizetni külföldön? Mire elég az alanyi jogon járó uniós tb-kártya, és hogy is vannak újabban a roamingdíjak? Ha már éppen csomagol a bőröndbe, előbb nézze meg, hogyan spórolhat egy kis előre tervezéssel.
Akár irigyelni is lehetne azokat, akiknek nem a hazai kórházakban kell kivárniuk a sorukat, nem a fáradt, fásult orvosok, nővérek figyelméért kell megküzdeniük. Csaknem 600 magyar gyógyult külföldön magyar állami pénzből - mert idehaza nem érhető el az a gyógymód, amelyre nekik szükségük volt. Egy diagnosztikai vizsgálat 45 ezer forintnál kezdődik, a tüdő- vagy májtranszplantáció sok tízmillióba kerül.
Születésnap. Anikó a családjával épp 9 éves kislányát ünnepeli, mindenki boldog és egészséges. Anikó haja most nagyon rövid, a korábban elveszített haj lassan kezd újra nőni. Amikor Anikó megtudta a diagnózist, teljesen megdöbbent: évente 5400-5500 nő éli át ugyanezt, ugyanis ennyi új mellrákbeteget regisztrálnak az orvosok, ez a leggyakoribb női daganatos megbetegedés.
A nyugat-európai országokhoz viszonyítva Magyarország az alulbiztosított országok körébe tartozik, így az öngondoskodás terén az év minden napján van még tennivalónk.
Az országban egyedülálló tulajdonosi és működtetési struktúrával üzemelő siklósi kórház bizonyította, hogy pusztán az Országos Egészségügyi Pénztártól (OEP) lehívott összegekből is nyereséges lehet egy kórház.
Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie egy külföldön kereső tevékenységet folytató magyar állampolgárnak? Amennyiben évek óta fizette, de nem kellene, illetve nem kellett volna, mi a teendője, van-e esetleg lehetősége visszaigényelni a tévesen befizetett összeget?
A holland tulajdonú Achmea biztosító indított pert Szlovákia ellen a 2012 őszén jóváhagyott egybiztosítós egészségbiztosítási modell terve miatt. A nemzetközi döntőbíróság jogerős döntése azt mondta ki, hogy az egészségbiztosítási rendszer tervéről és annak megvalósításáról szóló döntések teljes mértékben állami hatáskörbe tartoznak, az Achmeat a teljes perköltség, valamint Szlovákia több mint egymillió eurót kitevő jogi kiadásainak megtérítésére kötelezte.
A tagállamok egészségbiztosítási rendszerei jelentősen eltérnek egymástól, és ennek kockázata leginkább betegség, baleset vagy munkanélküliség során derül ki – írta az EU-ban dolgozó magyarok egészségbiztosítási kötelezettségeiről és jogairól szóló tanulmányában a LeitnerLeitner Magyarország tanácsadó cég.
A laborvizsgálatok tényleges költségeinek csupán a tört részét fedezi az egészségbiztosítási finanszírozás, így az elvégzett vizsgálatoknak nagyjából az egyharmadát fizetik teljes áron a Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság (MLDT) elnöke szerint - írja a hétfői Világgazdaság.