#egészségügy





„Olyan erős volt a fájdalom, hogy a mosdóba is négykézláb jutottam el” – gerincsérvesnek lenni Magyarországon
 

„Olyan erős volt a fájdalom, hogy a mosdóba is négykézláb jutottam el” – gerincsérvesnek lenni Magyarországon

A krónikus stressz miatt is van ma annyi porckorongsérves tünet, amire a mozgás lenne a legjobb ellenszer – mondja Bene Máté gerincspecialista gyógytornász. A több sebből is vérző egészségügy hatékonysági rátáinak nagy szerencséje, hogy az ilyen elváltozások tünetei legtöbbször pár hét alatt elmúlnak. Habár a sérv szerencsés esetben nem vagy alig okoz panaszt, van, hogy pokolian fáj; cikkünkben érintettek mondják el, hogyan épültek fel belőle, Jeszenszky Dezső gerincsebész-professzort, az Országos Gerincgyógyászati Központ főigazgatóját pedig a betegség hátteréről kérdeztük, és arról, miért kell(ene) körültekintően mérlegelni a műtét lehetőségét.










Úgy néz ki, rászálltak a kórházakra
 

Úgy néz ki, rászálltak a kórházakra

Világszerte csökkenőben van a vállalatokat, szervezeteket érő zsarolóvírus-támadások száma. Az általános trenddel ellentétes tendencia figyelhető meg az egészségügyben: a Sophos kiberbiztonsági cég friss jelentése szerint az egészségügyi szervezetek elleni zsarolóvírus-támadások aránya négyéves csúcson van, háromból két intézmény szenvedett el ilyesmit az elmúlt egy évben.

HVG HVG



Hogyan fogyjunk az állami egészségügyben?
 

Hogyan fogyjunk az állami egészségügyben?

Magyarországon hosszú évek óta a normál testsúlyúak vannak kisebbségben, de az egészségügy egyelőre nem készült fel a súlyproblémákkal küzdők növekvő számára. Pedig ha a trend nem változik, becslések szerint világszerte akár a GDP 3%-át kell majd a kezelésükre fordítani. Kivételek persze mindig akadnak, a Szent Imre Kórház „lipidrészlegén” 1984 óta tb-alapon már 50 ezer fekvőbeteget kezeltek. Bedros J. Róbert főigazgató arról is beszélt, nekik hogyan tudnak segíteni, hány kalória ideális a fogyáshoz, mikor alkalmaznak gyógyszereket, és miért egyre több a túlsúlyos magyar.