Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A Belügyminisztérium szerint mindenkit el tudnak látni a kórházakban, csak az ellátás időpontja kérdéses.
Van olyan páciens, aki Szombathelyen 2028 októberére kapott időpontot térdprotézisműtétre – derül ki az RTL Híradó riportjából. A városban sokan tisztában vannak azzal, hogy hosszú várólista van a protézisműtétekre, az elmúlt fél év adatai alapján csípőprotézis-műtétre átlagosan 142 napot, míg térdprotézis beültetésére 468 napot kellett várni. De akad olyan beteg is, aki 2 év 10 hónapra kapott időpontot.
Magánszolgáltatóknál ezeket a műtéteket akár két hónapon belül elvégzik, de milliókat kell érte fizetni.
Egy budapesti klinikán például akciósan 2 millió forintba kerül egy ilyen beavatkozás. A Belügyminisztérium azonban továbbra se vonná be a magánszolgáltatókat azokon a területeken, ahol hosszúak a várólisták – ezt mondták néhány napja is. A csatorna megkeresésére a tárca úgy fogalmazott, hogy az állami egészségügyben „mindenkit el tudnak látni, csupán az ellátás időpontja kérdéses”.
Más esetekben ugyanakkor, ahol az állami ellátásban kapacitáshiány van, az egészségügyi kormányzat mégis bevonná a magánszolgáltatókat a közfinanszírozott ellátásba, erről itt írtunk bővebben:
Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász az RTL Híradónak azt mondta, hogy civilizált országokban fél évben maximalizálják a várakozást egy-egy beavatkozásra.
Nyitóképünk illusztráció.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.