Megtalálhatták a gyilkos galóca mérgének ellenszerét, de a veszély továbbra sem hárult el
Megtalálták a világ legmérgezőbb gombájának számító, a gombamérgezések miatti halálesetek kilencven százalékért felelős gyilkos galóca toxinjának ellenszerét.
Megtalálták a világ legmérgezőbb gombájának számító, a gombamérgezések miatti halálesetek kilencven százalékért felelős gyilkos galóca toxinjának ellenszerét.
Míg Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint az országa által kifejlesztett koronavírus-oltás tökéletesen működik, a világ tudósai közül többen egyáltalán nem bíznak a szavaiban.
A Microsoft egy közel egy ezer szerverből álló adatközpontját a koronavírussal kapcsolatos kutatásokhoz állította át. A módszer előnye a hűtésnél keresendő.
A remdesivir nevű hatóanyagot eredetileg az ebola ellen fejlesztették ki, de úgy tűnik, a koronavírusos pácienseknél is bevethető. A Gilead Sciences 123 embert már meggyógyított vele, ennek ellenére túlzás lenne azt mondani, hogy a remdesivir a biztos gyógymód.
Az amerikai elnök szerint rövidesen egy vírusellenes szer klinikai tesztjébe fognak, amely alkalmas lehet a koronavírus kezelésére.
Korábban ugyanennek a kutatócsapatnak sikerült meghatároznia a koronavírus teljes genetikai kódját.
Az Európai Bizottság elnöke videóüzenetben közölte, hogy sikerült Marokkóból 290 uniós állampolgárt hazaszállítani.
Internetes csalók mostanra kitalálták, hogyan húzzanak hasznot a világban gyorsan terjedő Vuhan-vírusból. A kórokozó ellen (most még) nincs védőoltás.
A jövő járványaival foglalkozó nemzetközi szervezet, a CEPI támogatásával három kutatócsoport megkezdi a kínai járványt okozó új koronavírus elleni vakcinák kifejlesztését.
Amerikai tudósok egy létező antibiotikumot turbóztak fel, hogy legyőzzék a gyógyíthatatlan fertőzéseket okozó baktériumokat – öt éven belül már piacra is dobnák.
Azoknál az embereknél, akiket csecsemőkorukban szoptattak, kisebb lehet a depresszió kockázata - vélik tanulmányuk alapján német kutatók.