Kompenzációt vár a kormánytól a Megyei Jogú Városok Szövetsége
A javaslat most készül, de a kieső bevételek, és a felrobbanó energiaárak miatt nehéz helyzetbe került közmű cégek bedőlését szeretnék megelőzni. A távhőszolgáltatóknál ketyeg a bomba.
A javaslat most készül, de a kieső bevételek, és a felrobbanó energiaárak miatt nehéz helyzetbe került közmű cégek bedőlését szeretnék megelőzni. A távhőszolgáltatóknál ketyeg a bomba.
A székesfehérvári polgármester levelet írt a kormánynak, hogy a távhő, a vízmű és más közüzemi szolgáltatók kénytelenek a piaci árat fizetni az energiáért, de az önkormányzatok aligha tudják kigazdálkodni a pluszpénzt.
Ezt jósolja a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA), amely arra alapozza optimizmusát, hogy az USA-ban elmúlt az Ida hurrikán hatása, ezért a Mexikói-öböl környékének olajtermelése felfutott.
Ezúttal a megújuló energia részarányát megszabó rendeletet mellőzik. A Magyar Közlönyt nézve mintha a kormány egyik legfőbb tevékenysége az lenne, hogy egy-egy építkezésre külön szabályokat állapít meg.
Eddig olcsóbb volt a piacról áramot venni, így nem volt rá szükség, de most megfordult a helyzet. Várhatóan tömegesen menekülnek be az önkormányzatok a rezsicsökkentett áramár lehetőségét biztosító egyetemes szolgáltatási körbe. Kérdés, hogy sikerülhet-e tartani a rezsicsökkentett árat.
Nógrád, Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megyékben nagyon kevés volt a legalább korszerű szintet elérő ingatlanra kiadott tanúsítvány.
A kitermelését és az exportját is jelentősen bővítette idén a Gazprom orosz gázipari holding. A társaság számos országba már eddig több gázt szállított, mint tavaly egész évben.
Furcsa érvvel vágott vissza a Kormányzati Tájékoztatási Központ arra a kérdésre, miért nem csökkenthető az üzemanyagok jövedéki adója. Megnéztük, van-e benne igazság.
Az energiatörvény módosításáról döntött a kormány gazdasági kabinetje, a részletek még nem ismertek. Szakipari körökben úgy tudják, hogy a nem lakossági áramfogyasztók „adóját” emelnék, amely a távhő rezsicsökkentést védi. Végül a NER nagy gázkereskedői veszteségeit tompíthatja.
Átszámolva persze. Bojlerenként ugyanis 5 ezer fontot fizetne a brit kormány, összesen pedig 450 millió fontot szánnak erre, hogy csökkentsék a környezetszennyezést – írja a BBC portál. A kritikusok szerint ez is kevés.
A Radiant terméke földön, vízen, de akár levegőben is szállítható, és ezer otthont is képes ellátni energiával.
Oroszország ura azért persze elmondta, hogyha az Északi áramlat 2 megkapná az engedélyt, akkor csökkenhetnének a gázárak az Európai Unióban.
A rezsicsökkentést kompenzáló kasszát sürgősen fel kell tölteni, mert még egy enyhe tél esetén is kiürülhet. Jövőre, ha az energiapiaci trend nem változik, horribilis összeget kell betolni ebbe a kasszába, közpénzből.
Pont a fűtés beígért elindítása előtt egy nappal ütött be a mennykő, a városban rendkívüli közgyűlést hívtak össze, mert a távhőszolgáltató csődöt jelentett.
7 év óta először emelkedett 80 dollár fölé egy hordó olaj ára az USA-ban, és a tendencia tartósnak ígérkezik.
Az Európai Unió elkerülheti az újabb gázválságot, ha a kapcsolatainak javítására törekszik Oroszországgal – fogalmazta meg a Financial Timesban Moszkva uniós nagykövete.
Többszörösére nőtt az energiahordozó ára az ázsiai kereslet megugrása és Moszkva politikai játéka miatt, amit a hét elején aláírt magyar–orosz szállítási szerződés sem mérsékel.
Gátszakadás, házomlás: a müográf nevű szerkezet már előre sokat elmond ezekről. Egyik megalkotója Oláh László, a Tokiói Egyetem Földrengéskutató Intézetének tudományos munkatársa. Öt éve él a Tokió–Budapest–Tiszaroff háromszögben. Új sorozatunkban külföldön élő magyar kutatókat, alkotókat mutatunk be.
Nem sérült meg senki. A szakértők még vizsgálják, mi történhetett.