Nemcsak gázhiány, de szénhiány is fenyegetheti télen Európát
Különösen Németországot és Lengyelországot hozhatja ez kellemetlen helyzetbe- írja a brüsszeli Politico.
Különösen Németországot és Lengyelországot hozhatja ez kellemetlen helyzetbe- írja a brüsszeli Politico.
A fenyegető földgázhiányra utalva javasolja ezt Christian Lindner. A szabaddemokraták vezetőjének elképzelését ellenzi a kormánykoalíció másik tagja: a Zöldek követésére született meg annak idején a döntés az atomerőművek bezárásáról. A végső szót Olaf Scholz kancellárnak kell kimondania.
Lengyelország nem egyezhet bele az Európai Bizottság múlt heti javaslatába, miszerint a brüsszeli testület előírhatná a tagállamoknak a kötelező gázfelhasználás-korlátozási célokat - közölte Anna Moskwa lengyel klímaügyi és környezetvédelmi miniszter, aki az energiaügyekért is felel.
A német Uniper komoly nehézségekkel küzd.
Hogyan takarékoskodtak, milyen praktikák bevetésével spóroltak a nagyszüleink, szüleink? Olvasóink történeteit várjuk.
Németek, a magas energiaszámlák elől gyertek Görögországba! - ezt javasolja a turizmussal foglalkozó miniszter Athénban. Elsősorban a német nyugdíjasokra számít, de digitális nomádok érdeklődését is fel akarják kelteni, hiszen az energiaszámlák télen várhatóan nagyon magasak lesznek Németországban is.
Van, amit korábban már bejelentettek, van, amivel lehet, hogy elkéstek, van, aminek nem lesz hatása, van, ami évekbe telik, mire eredményre vezet, és van, amivel megint kihúzzuk a gyufát az EU-ban. Megnéztük, mire lesz elég az a hét intézkedés, amivel az energiavészhelyzetet akarja kezelni a kormány.
A kormány a rezsicsökkentéshez is hozzányúl, azonban számításaik szerint a magyar háztartások háromnegyedét ez nem érinti.
Szerdán rendkívüli kormányülést tartott Orbán Viktor az "európai energia-veszélyhelyzetre" hivatkozva, ezt követően pedig azonnal kormányinfót tart Gulyás Gergely - mindezt egyébként a katatörvény átnyomása és az új jogállamisági jelentés megjelenése után. Kövesse velünk percről percre!
A kormány szerint az elmúlt napokban világossá vált, hogy az őszi-téli időszakban nem lesz elegendő gáz az Európai Unióban.
Szabadesésben gyengült a forint, az esést csak a kormány és a jegybank együttes munkájával sikerült lassítani. Majdnem 12 százalékra nőtt az infláció, és egyelőre senki nem tudja, hogyan lehetne lassítani. Az Alföldön aszály pusztít, a világ legnagyobb csokigyárában meg a Magyarországról származó szójalecitin. Ez volt a hét a gazdaságban.
Ez akkor következhetne be, ha Oroszország visszavágna a nyugati olajszankciókra – figyelmeztet a JP Morgan. A Bloomberg szerint Oroszország csökkentheti az olajexportot, ennek következtében emelkednének az égbe az árak.
Tankönyvi alapeset, hogy a recessziós idők előszelére a megtakarítások növelésével kell válaszolni, nem esztelen pénzszórással. Akik kiköltekeznek, hamarosan kénytelenek lesznek megszokott életszínvonaluknál kevesebbel beérni.
Alekszej Miller ezt azután jelentette ki, hogy a Gazprom a felénél is kevesebbre csökkentette a földgázszállítást Németországnak.
Spórolni kell.
A magyarországi benzinárstop a milliárdosokra is vonatkozik, a legtöbb európai ország azonban igyekszik distinkciót tenni, kinek jusson az állami támogatásokból. A klímavédelmi tervekből több helyen visszavettek, de a magyar kormány ebben is ott van az "élcsoportban".
A Világbank pesszimista előrejelzésével egy időben David Malpass elnök közzétette elképzeléseit a Project Syndicate oldalon arról, mit kellene tenni a válság elkerülésére.
Csekély mértékben ugyan, de folynak kutatások Magyarországon a nem-konvencionális szénhidrogének területén, miután hét évvel ezelőtt a Falcon Oil leányvállalata alól kihúzták a talajt.
Véget ért a benzinárstop, a gazdaságnak pedig nincs több tartaléka.
Az energiaválság miatt a szakértő évi 40-50 százalékos növekedéssel számol Magyarországon a zöld rendszámos járművek tekintetében.