12 új holdat találtak a Jupiter körül, most már beelőzte a Szaturnuszt
A Jupiter körül most már hivatalosan is 92 olyan égitest kering, amiket holdként tartanak számon a csillagászok. Némelyik olyan kicsi, hogy alig lehet észrevenni.
A Jupiter körül most már hivatalosan is 92 olyan égitest kering, amiket holdként tartanak számon a csillagászok. Némelyik olyan kicsi, hogy alig lehet észrevenni.
Kutatók a bütykös és a fekete hattyúk génjeit hasonlították össze számítógép segítségével, és kiderült, hogy utóbbi sokkal védtelenebb a különféle betegségekkel szemben.
Véletlenül bukkantak kutatók egy kőbányában egy pteroszaurusz, azaz egy repülő őshüllő maradványaira. A lelet számos érdekességgel szolgál, melyek árulkodnak a faj életmódjáról is: a tudósok szerint a kampós, fésűszerű fogazatával szűrte ki táplálékait a vízből.
Ürülékfoltok műholdképeken történő keresésével bukkantak új, közel 500 állatból álló császárpingvin-kolóniára a British Antarctic Survey munkatársai.
Az elmúlt száz évben csupán száz olyasmi méretű meteoritot találtak az Antarktiszon, mint amilyenre nemrég a Chicagói Egyetem expedíciója bukkant.
Több új funkciót is bejelentett az Instagram, érkezik a Csendes mód (Quiet Mode), de az ajánlott bejegyzésekkel kapcsolatban is kapnak új lehetőségeket a felhasználók.
Néhány éve észlelték először, majd további vizsgálatok után ismét a Kordylewski-porholdat. A kutatók hamarosan a namíbiai sivatagban fogják vizsgálni a jelenséget, melynek megértéséhez most az ELTE kutatói vitték közelebb az emberiséget.
Több krokodilmúmiát is találtak Egyiptomban tudósok, és ezek vizsgálatakor kiderült, több szempontból sem tekinthetőek szokványos állati múmiáknak, segítségükkel pedig jól megvizsgálhatóak a mai krokodilok ősei.
A világ talán legősibb „szupersztrádája” kötötte össze a csaknem ezer ősi maja települést, amelyet a csúcstechnológia segítségével térképeztek fel Guatemala északi, és Mexikó déli részének őserdei térségében.
Akár az olyan betegségek, mint a Parkinson-kór, a skizofrénia, a krónikus fájdalom és az epilepszia neuronális alapjai is jobban érthetőek lesznek magyar kutatóknak köszönhetően.
Kis méretű, eddig nem ismert kígyófaj két példányát fedezték fel Ecuadorban, amivel az ismert Tropidophis-fajok száma immáron hatra nőtt. A most megtalált faj medencéjének alakja arról árulkodik, hogy legközelebbi őseik a gyíkok lehetnek.
Eddig azt feltételezték, a buborékok hártyájának hőmérséklete megegyezik a környezetükével – most azonban felfedezték, hogy annál sokkal hidegebbek lehetnek.
Régészek egy olyan kőtáblát találtak az ősi Mezopotámia területén, melyen egy péniszét fogó férfit leopárdok vesznek körbe.