300 évvel ezelőtt keletkezett aszteroidákat fedeztek fel a Naprendszerben
A 2019 PR2 és a 2019 QR6 az 1700-as években még egy égitesthez tartoztak, aztán viszont kettéváltak.
A 2019 PR2 és a 2019 QR6 az 1700-as években még egy égitesthez tartoztak, aztán viszont kettéváltak.
A Laoszt, Mianmart, Thaiföldet, Vietnamot és Kambodzsát érintő folyó vidéke régóta híres gazdag, sajátos növény és állatvilágáról.
A régészek szerint ezzel közelebbi betekintést nyerhetünk a rabszolgák mindennapi életébe.
A jövőben kevesebb érzékeny tartalmat láthat az Instagramon az, aki átállítja a szolgáltatás új kapcsolóját.
Öt éven át vizsgálták a tudósok annak a növénynek a DNS-ét, amit az Antarktiszon találtak. Kiderült, egy új fajról van szó.
A Yamatosaurus felfedezése nem utolsó sorban új információkkal szolgál és új kérdéseket vet fel a mai Japán területén élő dinoszauruszokkal kapcsolatban.
A búzacsírában, diófélékben, gombákban és a férfiak ondójában megtalálható természetes anyag, a spermidin javítja az emlékezőképességet – legalábbis az ezzel etetett idős egerekben és legyekben.
3100 méteres magasságban bukkantak rá a tudósok arra az új fajra, amely különleges módon költi ki petéit.
Négy baktériumfajt találtak a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén, közülük három eddig ismeretlen. A szakértők szerint nem az űrből származnak, de kérdés, hogyan jutottak az űrállomásra és hogyan maradtak életben.
Már most veszélyeztetettként vannak besorolva az Egyesült Államokban a Rice-bálnák, melyeket nemrég fedeztek fel a Mexikói-öbölben.
Egy nemzetközi kutatócsoport talált rá a Cretophengodidae nevű rovarra, ami a fényét arra használhatta, hogy elriassza a ragadozókat.
Az Európai Déli Obszervatórium Nagyon Nagy Távcsövének (ESO VLT) adatait is felhasználva csillagászok olyan bolygórendszert fedeztek fel, amelynek hat planétájából öt furcsa ütemben járja körbe a központi csillagot. A felfedezésnek magyar szálai is vannak.
Kernowite névre keresztelték a brit tudósok azt az új ásványt, amiről sokáig azt gondolták, egy már felfedezett ásvánnyal van dolguk. Kiderült, a vegyi összetétele más.
Egyelőre nagy a titkolózás, de az űrügynökség állítja: a felfedezés nagy hatással lesz a jövőbeni, emberes űrmissziókra is.
Az LTT 9779 b exobolygó a tulajdonságai miatt még a világ legjobb tudósainak is feladja a leckét.
A világ legrégebbi állati hímivarsejtjeit fedezték fel paleontológusok egy mianmari borostyánkőben.
Egyébként is ritka, hogy más csillagok bolygóit sikerül lefényképezni, de a legújabb felvétel csillagászati szenzáció.