GfK: Minden második magyar internetező mobilon pötyög
Tavaly még csak a 15-49 éves internetezők 39 százaléka használta mobilon az internetet, idén már 51 százalék ez az arány.
Tavaly még csak a 15-49 éves internetezők 39 százaléka használta mobilon az internetet, idén már 51 százalék ez az arány.
Egy európai szintű felmérésben 13 ország újságíróját kérdezték a startupok kommunikációjáról. A vélemények legalábbis megoszlanak.
Azért se lennének vállalkozók, mert szerintük ma minden a kapcsolatokon múlik, és a többségnek nincsenek kapcsolatai..
A hajléktalanok háromnegyede vidéken él - számoltak be a Menhely Alapítvány munkatársai szerdai budapesti sajtótájékoztatójukon, amelyen az idei, február 3-án készített kutatásuk eredményeit ismertették. A Menhely Alapítvány munkatársai szerint az idei felmérés adataiból kitűnik, hogy egyre mélyebb a nyomor, egyre kilátástalanabb a szegények sorsa.
Az Ipsos kutatásában részt vevő 11 ország közül Magyarország az egyetlen, ahol a többség ellenzi az Oroszország ellen az ukrajnai fellépés miatt kiszabott szankciókat, és a kisebbség áll Ukrajna pártján.
Jól elkülöníthető, kik váltanak valutát bankban, és kik részesítik előnyben a pénzváltókat – derül ki az az Az én pénzem pénzügyi portál és a Xallis közös kutatásából. Bár egy korábbi felmérésből is kiderült, hogy sok magyar valutázik, ám a egy mostani kutatásból kiderült, 39 százalék azoknak az aránya, akik mindig figyelik az árfolyamokat, és megpróbálnak kedvezően váltani. A megkérdezettek 45 százaléka ugyanakkor még mindig csak utazás előtt szerez be valutát.
Gyakran kapunk feladatokat munkaidő után, amelyeket bár alázatosan elvégzünk, az ebből adódó plusz stresszt leginkább a magánéletünk sínyli meg – legalábbis így látják olvasóink.
Egy felmérésben kissé hihetetlen eredmény született: a magyar boltokban 93 százalékban köszöntek az üzletbe belépő vevőknek. A nemzetközi felmérésből kiderült, hogy a kormányzati szektorban mosolyognak a legtöbbet az ügyfelekre.
Az Ipsos tíz tagállamban – köztük Magyarországon – végzett felmérése azt mutatja, hogy az emberek 68 százaléka szerint rossz irányba mennek a dolgok az EU-ban. Ennek ellenére csak kevesen, 19 százaléknyian szeretnének kilépni az európai közösségből.
Kormányzati és uniós forrásokból dolgozták ki a Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Tesztet. A felmérések a következő tanévtől indulnak, az eredményekből országos adatbázisban összesítik.
A ManpowerGroup Magyarország ma közzétette negyedéves Munkaerő-piaci Felmérését, amely óvatosan optimista felvételi hajlandóságot jelez az április és június közötti időszakra. Gyakran azonban kérdéses, hogy a foglalkoztatás megvalósul-e. Ennek két fő oka van: a tehetség hiánya vagy a jelöltek magasabb bérelvárása.
Mindennapi szokásaink átalakulása mellett az életszínvonalunk változására is számítunk nyugdíjas éveinkben. A KSH adatai szerint nyugdíjasként több időnk jut alvásra és pihenésre, illetve sokat tévézünk és internetezünk majd. Ugyanakkor – a Generali Biztosító reprezentatív kutatása szerint – a várható bevételcsökkenés miatt a legtöbb ember úgy gondolja, hogy néhány dologról le is kell majd mondania. Magyarországon az aktív felnőttek majdnem fele szerint nem tudnak majd megélni nyugdíjas éveikben.
Rendőrök gyűjtik össze a tankönyvkiszállítás tervezéséhez szükséges adatokat – tudta meg a hvg.hu. Ez információink szerint a Belügyminisztérium (BM) döntése volt, miután valószínűleg az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) a segítségüket kérte, hogy ne legyen olyan fennakadás a tankönyvellátásban, mint tavaly. Az érintett tárcák hivatalosan csupán azt közölték, hogy a tankönyvkiadás az EMMI feladatköre, ezt a tevékenységet pedig egy miniszteri biztos fogja össze.
Egy felmérés szerint az MSZP, az Együtt-PM és a DK szavazóinak több mint a fele tartja úgy, hogy egyáltalán nem érte meg a rendszerváltás. A rendszerváltásról pozitív véleményt alkotók aránya az LMP-sek körében volt a legnagyobb, utána a Fidesz és a Jobbik szavazói következnek.
Hiába a keleti nyitás, a magyarok többsége még mindig szívesebben fordul Nyugat-Európa felé, mint a másik irányba – derült ki egy reprezentatív felmérésből.
Egy friss tanulmány szerint a munkavállalók szeretik elkülöníteni a munkahelyi és a szerelmi életüket.
Nem ért véget az egyre aggasztóbb kivándorlás, egy nemrégiben bemutatott kutatás szerint újabb százezrek tervezik, hogy külföldre költöznek. A kutatók úgy vélik, ez egy öngerjesztő folyamat, sokszor a kint lévők húzzák magukkal az itthoni rokonaikat, ismerőseiket. A magyarok lassan nem látnak más lehetőséget, egyre többen gondolják úgy, csakis Nyugaton boldogulhatnak. Megnéztük, mi van a számok mögött.
A Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF) végző fiatal diplomás munkavállalók csaknem felének már tanulmányai befejezése előtt van főállású munkaviszonya, 14 százalékuk dolgozott már külföldön, harmaduk pedig jelenleg is tervezi, hogy a következő öt év során Magyarországon kívül vállal munkát.
Orosz és egyes külföldi hírügynökségek szerint tavaly Vlagyimir Putyin orosz államfő volt az év politikusa – jelentették be szerdán az orosz fővárosban.
A munkához való hozzáállás a legnagyobb gyengéje a mai fiataloknak a munkáltatók szerint. A pályakezdők kreatívak és gyorsan alkalmazkodnak, de felületesek a legnagyobb magánfőiskola, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola legfrissebb felmérése szerint. A fiatal pályakezdők már egészen eltérő stílusban kommunikálnak, mint idősebb kollégáik, ez pedig néha nehezíti az együttműködést. Ezért a BKF szerint a kereslet és kínálat elvárásainak összecsiszolására kell helyezni a hangsúlyt az oktatásban.