Szabadesésben a forint, egyelőre nem látni, hol lehet a vége
Folytatódik a forint gyengélkedése, 386 fölött járt az euróval szembeni kurzus.
Folytatódik a forint gyengélkedése, 386 fölött járt az euróval szembeni kurzus.
A délelőtt nagy részében 380 forintnál is többe kerül egy euró, kora délután újra esni kezdett.
Borzasztó állapotban van a forint, olyan mélypontokra zuhant az elmúlt napokban, amelyekről még akár egy hete sem hittük volna, hogy a közelébe juthat. De mi történhet ez után, mit lehet tenni ez ellen, és mit tehet az, aki szeretné menteni a befektetéseit? Erre gyűjtöttük össze a válaszokat.
A délutánt 382,1 forint fölötti euróáron indította a magyar fizetőeszköz.
Új nap, új történelmi mélypont. Csak rövid időre tudta az MNB megnyugtatni a befektetőket, a szerda is nagy forinteséssel kezdődött.
Suppan Gergely szerint ezen a helyzeten egy alapkamat-emelés se segíthet, csak az, ha békét köt Oroszország és Ukrajna.
A közelében sem járt a forint eddig a 374-es szintnek, most új történelmi mélypontot láttunk.
A bizonytalanság sosem tesz jót a magyar fizetőeszköznek.
Nem örülünk, hogy egy euró nagyjából 360 forintba kerül, tudjuk, hogy a brit font szinte mindig a legdrágább deviza, és az sem meglepetés, hogy a világ erős gazdaságai közül a japánok pénze az, aminek az ára nem több száz forint, hanem csak 2-3. De hogy jöttek ki ezek az árfolyamok? Mi volt az alap, a kiindulópont, amikor egy pénznem értékét meghatározták? És hogyan számolnak most, amikor valahol a világon új pénzt vezetnek be?
Továbbra is rengeteg dolog befolyásolja a forint árfolyamát, de egyelőre jól alakulnak a dolgok a magyar fizetőeszköz szempontjából. Az infláció viszont némileg nőhet az év elején, így az is elképzelhető, hogy idén magasabb értéken zárunk, mint 2021-ben.
Negatív csúcsokat döntő árfolyamváltozással reagált a forint a nemzetközi környezet zavaraira, azaz a piaci szereplők nem méltányolták a nemzeti bank eddigi kamatemeléseit.
A rekordmagas infláció mellé megérkezett a rekordgyenge forint, ez a kettő pedig elég veszélyes elegyet alkothat, főleg akkor, ha az MNB nem egy indián varázsló. A főbb okokat most mindenesetre tényleg külföldön kell keresni, még akkor is, ha évekig láthatóan nem zavarta a vezetőket, hogy folyamatosan gyengül a magyar fizetőeszköz. De mit lehet tenni, lehet-e egyáltalán tenni az ellen, hogy a forint árfolyamának esését, illetve az infláció növekedését megállítsuk?
Zuhan a forint, a 372 egyelőre plafonnak tűnik, de egy pillanatra azt is áttörte.
Meredeken esik a forint árfolyama még az újabb történelmi mélypontról is.
Megállíthatatlanul gyengül a forint.