Fél óra alatt esett egy nagyot a forint, 389-nél jár az euróárfolyam
Két hónapja nem volt ennyire gyenge a forint.
Két hónapja nem volt ennyire gyenge a forint.
371,09 a dollár-forint árfolyam új történelmi mélypontja.
Nem tesz jót a forintnak a nagy piaci bizonytalanság, és az MNB keddi kamatemelése sem volt elég a gyengülés megállítására.
A jegybank nem emelt az irányadó kamaton, a forint árfolyama tovább gyengült. Vélhetően Orbán Viktor előző napi nyilatkozata sem hatott megnyugtatóan a piacra.
A választás ennyire nem izgatta fel a befektetőket.
Február végéig erősödött a forint, azután a háború hírére zuhanásnak indult.
Hétfő reggel még 383 forintba került egy euró, kedd délelőtt már 371,85 forintért is lehetett eurót venni.
Reggel óta több tíz forinttal lett olcsóbb az euró ára, de még mindig messze a háború előtti szint.
Távolabb került a forint a 400-as szinttől, de még így is sokkal gyengébb, mint két hete volt.
A Covid-járvány kezdete óta kisebb-nagyobb intenzitással zajló forintgyengülés az elmúlt hetekben turbó fokozatba kapcsolt: az év eleji szinthez képest az euró 9 százalékkal drágult, a dollár esetében 13 százalékos az eltérés, hétfőn pedig majdnem elérte a 400 forintot az euró ára. Egyszerű lehet mindezt azzal elintézni – és Facebook-kommentelők ezt láthatóan meg is teszik –, hogy itt forint a fizetőeszköz, amíg nem megyünk külföldre, ez kit érdekel, ám a helyzet ennél jóval bonyolultabb, a gyengülés pedig épp annyira érinti azokat is, akik nem mennek tovább a sarki boltnál. Elmagyarázzuk, miért.
A kormány és a jegybank minden eszközt bevet a stabilitás érdekében.
Jelentős a gyengülés ahhoz képest, amilyen a nap elején volt a forint, de a 400-as szinttől egy kicsit távolabb került. Kérdés, ez milyen áron lesz tartható.
1999 első munkanapján, amikor először lehetett kereskedni a január 1-jén bevezetett új pénzzel, az euróval, napi átlagban 251,43 forintba került egy euró, 2008-ban 229,11-ig erősödött. Azóta több alkalom is volt, amikor nagyot esett, mostanra a 400-as szint közelébe jutottunk. Az elmúlt 23 év nagy forinteséseit néztük át.
Eddig soha nem esett a forint két munkanap alatt annyit, mint amikor 2010-ben Kósa Lajos arról beszélt, hogy államcsőd közeli a helyzetünk, de most már ennél is nagyobb a zuhanás.
Sikeres gazdaságpolitikáról és válságkezelésről írt a pénzügyminiszter, a gyengülő forintról nem.
Újabb történelmi mélyponton kezdte a hetet a magyar fizetőeszköz.
Az Ukrajna elleni orosz támadásra válaszul a nyugati világ gazdaságilag próbálja térdre kényszeríteni az orosz gazdaságot; a forint zuhan és elképzelni is nehéz, hogy hol lesz ennek vége; sötét jövőképet bemutató jelentés készült a klímaváltozásról. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Ez nem a régiós devizák hete volt.