szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Úgy tűnik, az MNB kamatemelése nem nyugtatta meg a piacokat.

Egész nap esett, így szerda délután ismét 370 fölé gyengült az euróval szemben a forint. Volt olyan jegyzés is, amely megközelítette a 371-es szintet. A történelmi mélypontot november 23-án érte el a forint, akkor 372 forint volt egy euró.

A rossz hír az, hogy most nem régiós jelenség áll a gyengülés mögött, hiszen a lengyel zloty és a cseh korona is tartja magát az euróval szemben.

Az ügy előzménye, hogy a Magyar Nemzeti Bank kedden újabb kamatemelésről döntött, majd bejelentette, hogy megszünteti az állampapír-vásárlásait, és befejezi a Növekedési Kötvényprogramot.

Aznap nagyjából tartotta magát a forint, mára azonban elmúlt az intézkedések hatása és ismét lejtőre került a magyar fizetőeszköz.

Szerdán az amerikai jegybank, a Fed, csütörtökön pedig az európai, a Európai Központi Bank tart kamatdöntést, aminek főként az euró-dollár árfolyamra lehet hatása, de ezáltal közvetve a forintra is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dzindzisz Sztefan Gazdaság

Kell idegeskedni amiatt, hogy ennyire gyenge a forint?

A rekordmagas infláció mellé megérkezett a rekordgyenge forint, ez a kettő pedig elég veszélyes elegyet alkothat, főleg akkor, ha az MNB nem egy indián varázsló. A főbb okokat most mindenesetre tényleg külföldön kell keresni, még akkor is, ha évekig láthatóan nem zavarta a vezetőket, hogy folyamatosan gyengül a magyar fizetőeszköz. De mit lehet tenni, lehet-e egyáltalán tenni az ellen, hogy a forint árfolyamának esését, illetve az infláció növekedését megállítsuk?