Eddig tartott ki a lendület, újra 400 forintba kerül egy euró
Az MNB kamatemelése annyira volt elég, hogy két és fél napig kicsit megnyugtassa a piacot, de mostanra visszaesett a forint az emelés előtti szintre.
Az MNB kamatemelése annyira volt elég, hogy két és fél napig kicsit megnyugtassa a piacot, de mostanra visszaesett a forint az emelés előtti szintre.
A jegybank nagyot emelt az alapkamaton, ugyanakkor annak egyhetes betéti kamattal való összezárása miatt ez effektíve csak 0,5 százalékpontos emelést jelent. A jegybank közben rontott az inflációs és gazdasági előrejelzésén. Miközben az állami költségvetéssel és a kormány költségvetési politikájával kapcsolatban továbbra is sok a bizonytalanság.
Ilyen gyenge még sosem volt a magyar fizetőeszköz az unióssal szemben.
A magyarországi élelmiszerárak kétszer olyan gyorsan nőnek, mint az euróövezetiek. A magyarázat a bérköltségek növekedésétől a hurráköltekezésen át a forint erőteljes leértékelődéséig terjed.
Két nap is eltelt úgy egymás után, hogy 400 forintnál kevesebbe került egy euró, de most újra gyengülni kezdett a magyar deviza.
Történelmi beszakadással elérte a forint a 400-as szintet az euróval szemben, miközben sorra jelentették be a fapados légitársaságok, hogy a vásárlókra tolják tovább a kormány "extraprofit"-különadóját. A Ryanair vezére Nagy Márton minisztert idiótázta. Tűz ütött ki a Mol százhalombattai finomítójában, vissza is esett a termelés. Kamatot emelt az MNB, tereket venne el a fővárostól az V. kerület, árstopot hosszabbított Orbán Viktor, megnyugtatta a rémült katát Gulyás Gergely. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Péntek késő délután 401 körül mozog az euró-forint árfolyam.
A megszokott menetrenden kívül és váratlanul nagy mértékben emelt a jegybank az irányadó rátán. A forint a hírre 395 alá erősödött az euróval szemben.
Orbán Viktor sajtófőnöke szerint a háború vége az, ami leginkább erősítheti a forintot.
Nem először szólal fel a rapper a közéletet érintő kérdésekben.
Sajnos nem tudjuk kivonni magunkat a globális folyamatok hatása alól – magyarázta a gazdaságfejlesztési miniszter a 400 forintos euróárfolyam okait, a magyar kormány és a jegybank felelősségéről egy szót sem ejtve. Az elemzői vélemény szerint a külső okok mellett azt sem szabad elfelejteni, hogy a kormány több lépése nem tűnik befektetőbarátnak, a kiigazító csomag nem elég, és az MNB-től is tempósabb szigorítást vár a piac.
A történelmi mélypont után picit visszakapaszkodott a forint.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő FED napokban esedékes kamatdöntésével kapcsolatos várakozások miatt esett a lélektani határ alá hétfőn a forint, ami eleve süllyedő pályán volt az uniós támogatások visszatartása és a kormány külpolitikája miatt. A lélektani határ átlépése feltehetően a spekulánsokat is felbátorította. A trendfordulóra még várhatunk.
2020 elején még az is hír volt, hogy 340 forintot kértek a közös európai pénzért, mostanra a 400-as szintet is átlépte az árfolyam. Az elmúlt kicsit több, mint két évben nem egy gyors, látványos zuhanást és jó pár részleges, pár hétig vagy hónapig tartó visszaerősödést láttunk – most megnéztük, hogy ezek mennyire magyarázhatóak a Magyarországon kívüli okokkal, és mennyire az országokon belül kell keresni a választ a gyengülésre.
Délelőtt már 399-nél járt a forintárfolyam az euróhoz képest, és ugyan rövid időre onnan még sikerült visszaerősödni, délután elérte az árfolyam a valaha volt leggyengébb szintjét, a 400-as határt is áttörte. A dollárral szemben is történelmi mélyponton áll a magyar deviza.
A dollárral szemben újabb történelmi mélypontot ért el a forint, az euróhoz képest csak nagyon közel járt hozzá, de egyelőre nem lépte át a 400-as határt.
Az euróval szemben a mindenkori mélypont közelében inog, a dollárral szemben az eddigi legalacsonyabb értékre esett a forint pénteken.
Péntek reggel óta folyamatosan esik a forint az euróval szemben, két forinton belül a történelmi mélypont.