Gigantikus pingvinszörny maradványait fedezték fel Új-Zélandon
Akkora volt, mint egy alacsony felnőtt.
Akkora volt, mint egy alacsony felnőtt.
Legalább 2-3 millió évvel korábban becsapódott meteor végtermékei lehetnek azok a parányi üveggyöngyök, melyeket ősi kagylók belsejében találtak Floridában. A felfedezés óriási jelentőségű.
Először tárták fel egy dinoszauruszcsapat maradványait Ausztráliában. A négy egyed fosszíliái egy eddig ismeretlen fajhoz tartoznak.
Szárnyas dinoszauruszfajta maradványaira bukkantak kínai tudósok, a lelet a dinoszauruszok evolúciójának egy olyan szakaszára ad rálátást, amelynek során egyes alfajok a madarak felé kezdtek fejlődni.
Csont- és fogfosszíliák kerültek elő egy Fülöp-szigeteki barlangból, amelyek a kutatók szerint egy eddig nem ismert emberfajhoz köthetők.
A bálnák eredetileg szárazföldi patás állatok voltak, majd egyre inkább alkalmazkodtak a vízi élethez.
Kínában egy rendkívül gazdag lelőhelyre bukkantak a kutatók, ahonnan edddig több mint 20 ezer minta került elő.
Duplán különleges fosszíliára bukkantak a Kansasi Egyetem kutatói Dél-Koreában. A pók nemcsak, hogy fosszíliává változott, de ugyanúgy "világít" a szeme, mint 110 millió évvel ezelőtt.
Prehisztorikus szarvas szokatlanul jó állapotban fennmaradt fosszíliájára bukkantak Argentínában.
A későbbi gigászi dinoszauruszok egy eddig ismeretlen, 225 millió évvel ezelőtt élt korai ősének maradványait tárták fel a régészek Brazília déli részén. A feje szokatlanul kicsi volt.
A fosszíliában megkövesedett zsírmolekulákra bukkantak, amelyek azt bizonyítják, hogy az állatok már akkor is nagyok és kiterjedtek voltak.
Az állat maradványainak fosszíliáját egy évtizede találták meg Utah amerikai szövetségi államban, ausztrál kutatóknak sikerült besorolniuk.
Borostyánkőbe zárt, a tojásból valószínűleg éppen kikelt kígyó maradványait fedezték fel Mianmar területén, a kis hüllő 99 millió évvel ezelőtt, a kréta korszakban, a dinoszauruszok korában élhetett.
A 11 éves Ryleigh Taylor épp a Douglas-tó partján sétálgatott, amikor figyelmes lett egy különleges kőre. Szerencsére nem kacsázni kezdett vele.
A prágai Nemzeti Múzeum raktárában fedezték fel a világ legrégebbi ismert, 432 millió éves növényfosszíliáját, amely 150 évig hevert "azonosítatlanul" az intézmény gyűjteményében. A múzeum, a prágai Károly Egyetem és a Cseh Tudományos Akadémia szakemberei szerint az ősmaradvány azt bizonyítja, hogy a korabeli szárazföldi növényzet képes volt az oxigéntermelésre és minden bizonnyal zöld színű volt.
Az eddigi legteljesebb madárfióka-fosszíliát fedezték fel kínai, kanadai és amerikai kutatók egy 99 millió éves burmai borostyánkőben.
A világ legöregebb, mintegy 3,77-4,29 milliárd éves mikroorganizmusának maradványaira bukkant a londoni University College (UCL) szakemberei vezette nemzetközi tudóscsoport Kanadában. A fosszília a legöregebb földi életformák egyikének közvetlen bizonyítéka.
Egy 400 millió éves hatalmas kihalt gyűrűsférget, egy eddig ismeretlen fajt azonosított egy nemzetközi kutatócsoport, amely egy kanadai múzeum gyűjteményében bukkant az ősi fosszíliára.
A földi életre utaló eddigi legrégebbi szerves fosszíliákat találhatták meg 3,7 milliárd éves kövekben Grönlandon.
Több mit félmillió éves kövületeket fedezett fel egy argentin kisfiú kedden egy Mar del Platához közeli strandon. A város egyik múzeumának szakértői első vizsgálataik alapján óriási tudományos jelentőséget tulajdonítanak a leletnek.