Erdogan: Nincsenek szavak a földrengés miatt érzett fájdalmunkra
Napokkal azután, hogy Törökországot és Szíriát földrengés rázta meg, mindkét ország elnöke ellátogatott a katasztrófa sújtotta régiókba.
Napokkal azután, hogy Törökországot és Szíriát földrengés rázta meg, mindkét ország elnöke ellátogatott a katasztrófa sújtotta régiókba.
A csodával határos módon még mindig találnak a mentőcsapatok túlélőket a romok között Törökországban és Szíriában. A 7.8-as erősségű földrengés halálos áldozatainak száma 33 ezerre emelkedett, eddig 80 ezer sérültről tudni. Megbecsülhetetlen, hogy hányan lehetnek még a romok alatt.
A romok a csapat egy tagját maguk alá temették, de társai hamar kimentették.
A felvétel még szerdán készült, de csak most tudták közzétenni. A nőnek volt annyi lélekjelenléte, hogy kijavítsa a tűzoltót, aki rosszul mondta a nevét.
Túlélőket már csak csodával határos módon fognak találni, a kutatást és a romeltakarítást azonban fegyveres konfliktusok és fosztogatás nehezíti.
Újszülöttek az inkubátorban, túlélők a szupermarketben – a korábbi esetek listája mellé szakértői véleményt is idézünk.
Szíria északi részén befejezték a túlélők utáni kutatást, Törökországban egy 16 éves fiút 119 órával a rengés után élve találtak meg a romok alatt.
Túlélők keresése hangok és Twitter-bejegyzések alapján, biztonságos helyek és élelmiszerosztó pontok térképen, átmeneti szállás azoknak, akik otthona lakhatatlanná vált – csak néhány példa azon digitális felületek funkciói közül, melyeket az elmúlt napokban hívtak életre, hogy segítsenek a törökországi földrengésben érintetteknek, vagy a mentőalakulatoknak.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat száz helyi szakemberrel előreláthatólag két hónapig üzemelteti mobil egységeit Szíriában.
A Törökországban és Szíriában dolgozó mentőcsapatok megfeszített munkája, versenyfutás az idővel, és azok a másodpercek, amikor sikerült valakit élve kimenekíteni a romok közül. Összegyűjtöttük a törökországi földrengést követő napok néhány megható pillanatát.
A Vodafone mobil bázisállomásokat is küld, és a műszaki segélynyújtásban legtapasztaltabb munkatársa is odautazik.
Több magyar kutató-mentő csoport dolgozik a földrengés által érintett országokban.
A török elnök elismerte: voltak hiányosságok abban, ahogy a hatóságok a katasztrófára reagáltak.
Törökország nagy része két fő törésvonal között helyezkedik el, így az országban bármikor lehetnek földrengések.