65 ország küldött mentőalakulatokat Törökországba és Szíriába, Isztambulból 13 ezren indultak segíteni
Magyarországról ötvenen indultak el a török–szír határhoz a katasztrófa utáni mentésbe segíteni, világszerte érkeznek a mentők és az önkéntesek.
Magyarországról ötvenen indultak el a török–szír határhoz a katasztrófa utáni mentésbe segíteni, világszerte érkeznek a mentők és az önkéntesek.
Rajo katonai börtönében tört ki lázadás a földrengés után, nagyjából húsz rab tudott megszökni.
Még kedd hajnalban is volt egy 5,5-ös erejű utórengés Törökországban. A mentőalakulatok dolgát a hóvihar is nehezíti, az önkéntesnek jelentkezőket arra kérik, inkább ne induljanak el, nehogy saját magukat sodorják veszélybe. A túlélőknek is gyorsan próbálnak szállást találni.
Az eddigi tapasztalatok tükrében legalábbis. Erre magyar szeizmológusok hívták fel a figyelmet, akik Facebook-posztban világították meg a hétfői földrengések hátterét. Két kőzetlemez zökkent egymás mellett két nagyot, az utórengéseket a Fekete-tengertől a Holt-tengerig érezték.
Törökországban több mint 1700, Szíriában több mint 1300 halálos áldozata van már a hétfői földrengéseknek. A sérültek száma több mint 13 ezer. Csak Törökországban 5600 épület dőlt össze. Már elindult a segítség.
Folyamatosan tartja a kapcsolatot a külügy azzal a magyarral, aki a pusztító törökországi földrengés sújtotta területen tartózkodik. A külügyminiszter azt kéri, aki tud még ilyenről, jelezze a konzuli szolgálatnak. A hétfő hajnali rengés erejét jelzi, hogy még az ankarai magyar nagykövetséget is ki kellett üríteni.
A csapat két keresőkutyát is visz magával.
Hétfőn hajnalban 7,8-as erősségű földrengés rázta meg Törökország délkeleti, szír határhoz közeli részét, cikkünk megjelenésekor 1500 körülire becsülik az áldozatok, és több ezerre a sérültek számát. Számos ország, köztük Magyarország is felajánlotta segítségét a mentésben, több egység már úton van a helyszínre.
Ez a legsúlyosabb természeti katasztrófa Törökországban az 1939-es erzincani földrengés óta.
Magyarország speciális mentőket küldene a földrengés sújtotta Törökországba.
„Imádkozunk az áldozatok családtagjaiért” – írta a miniszterelnök.
A jelenlegi adatok szerint Törökországban 912-en, Szíriában pedig 380-nál is többen haltak meg.
Február 6-án hajnalban egymás után több erős földrengés rázta meg Törökország délkeleti és Szíria északi részét. Az első összesítések szerint a halálos áldozatok száma eléri a négyszázat.
A rengést Libanonban és Líbiában is érezni lehetett. A szír hatóságok arra kérték a lakosságot, hogy autóval vigyék a sérülteket a kórházakba.
Törökország nemzetközi segítséget kért, mert a folyamatos utórengések nagy területet, többmilliós-többszázezres nagyvárost és rengeteg falut érintenek.
Drónok csaptak le Iszfahánban egy hadiipari gyárra, de országszerte több támadás is történhetett.
Kórházban jelenleg harminc embert ápolnak, hárman megsérültek.
Az új elmélet nagyjából ugyanúgy nem bizonyítható, mint sok más feltételezés.
Magyarország földrengés-veszélyeztetettség szempontjából legérzékenyebb területeit mutatja be az a térkép, amelyet a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet a Geomega Kft.-vel közösen készített nagy mennyiségű geofizikai mérési adat, valamint műholdas földmegfigyelések felhasználásával.
A földmozgás epicentrum Pélmonostortól néhány kilométerre volt.