szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A katasztrófavédelem adatai szerint a HUNOR tagjai 17 túlélőt, köztük három gyermeket mentettek ki a romok alól.

Február 13-án, nem sokkal éjfél után hazatért Magyarországra a HUNOR Mentőszervezet ötvenfős csapata és a velük együtt Törökországban dolgozó öt katonaorvos – közölte hétfőn az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A csapatot a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, Rétvári Bence belügyminiszter-helyettes, Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, Ruszin-Szendi Romulusz, a Honvéd Vezérkar főnöke és Pápai György, az Országos Mentőszolgálat orvosigazgatója fogadta.

Szalay-Bobrovniczki a mentőcsapatnak érkezésük után megköszönte munkájukat, Rétvári Bence pedig arról beszélt, hogy a magyarok számtalan családnak adták vissza a reményt és néhánynak pedig a családtagjait is.

A HUNOR február hatodikán este indult Budapestről, hogy a törökországi földrengések mentési munkálatait segítsék. A magyar mentőcsapat az egyik legnehezebb helyzetben lévő régióban, Hatay tartományban kezdte meg a munkát. Az OKF beszámolója szerint a kárterületen csak a magyar csapat dolgozott, folyamatos váltással, a nap 24 órájában kutattak a túlélők után. A mentőszervezet 17 túlélőt, köztük három gyermeket mentett ki a romok alól, de mentettek kutyát, macskát és papagájt is.

 

Több mint 34 ezren haltak már bele a törökországi és a szíriai földrengésekbe

Törökországban 29 605, míg Szíriában 4574 a halálos áldozatok száma.

A mentőcsapathoz február nyolcadikán, a hajnali órákban csatlakozott a TEK speciális, 16 fős egysége, köztük kilenc egészségügyi és hét alpintechnikai szakemberrel, február 11-én pedig a Budapesti Műszaki Egyetem három építészmérnök statikus szakértője is Törökországba utazott. A TEK orvosai a katonaorvosokkal együtt 16 ember egészségügyi ellátását végezték el, egy másfél éves gyermek állapotát is ők stabilizálták.

A magyar mentőcsapat Magyarország törökországi nagykövetével egyeztetve összeállított egy mentési, egészségügyi eszközöket és elhelyezési felszereléseket tartalmazó csomagot, amit a török katasztrófavédelem (AFAD) kapott meg. A csomagban hatvanféle orvosi felszerelés, valamint kutató-mentő-felszerelések is vannak.

 

Tömegsírok és kettévált föld mutatja a török földrengés pusztítását

A halálos áldozatok száma közelíti a huszonötezret.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!