Az átlagbérek legalább 130 százalékára emelkedik a tanárok fizetése - Csehországban
A tavalyi országos bruttó átlagbér havonta 45 259 korona, 746 773 forint volt.
A tavalyi országos bruttó átlagbér havonta 45 259 korona, 746 773 forint volt.
Továbbra is úgy vélik, a Mol visszaélt erőfölényével a benzinárstop idején.
A Wolt hazánkban öt éve jelent meg, Tajta Ákos, a Wolt regionális ügyvezető igazgatója mesélt arról, hogy az elmúlt 5 év során hogyan változott az ételrendelési piac Magyarországon.
Egyre több szociális feladat hárul az önkormányzati rendszerre.
A teljes nemzetgazdaság rosszul jár, ha a kormány meghosszabbítja a különadót és tovább adóztatja a megtakarításokat, miközben az állampapír felé tereli az embereket – írja a Bankszövetség.
Július 1-től a 15 százalékos kamatadón felül 13 százalékos szociális hozzájárulási adó (szocho) is terheli majd a lakossági kamatjövedelmeket. Vagyis ekkortól a bankbetéteken keletkező bruttó hozam 28 százalékát veszi már el az állam adóként. A Bankmonitor szakértői megnézték, hogyan csökkenti a jelenleg elérhető legkedvezőbb bankbetétekkel elérhető nyereséget az új sarc, és mekkora kamat lenne szükséges ahhoz, hogy versenyezhessenek az adómentes állampapírokkal.
A fapadost amiatt büntették meg, mert egy az egyben ráterhelte utasai egy részére a tavaly nyáron kirótt extraprofitadót. A bíróság most a Ryanairnek adott igazat, amikor kimondta: az adó alanya valóban a légitársaság.
A bizonytalan gazdasági kilátások közepette sem a lakosság, sem a vállalatok nem tülekednek hitelért, de a rossz adósok száma nem nőtt drámaian – eddig. A folyamatok nem jó irányba mutatnak.
Gátlástalan ingyenreklám vagy valódi megszorítás? A Fülke stúdiójában a kormány új rendeleteit, a megtakarításokat terhelő új adókat és az állampapírok felé terelő intézkedéseket elemeztük.
2023. július 1-től a megtakarításos élet- és nyugdíjbiztosításokat az eddigi 15 százalékos személyi jövedelemadón (kamatadó) túl 13 százalékos szociális hozzájárulás (szocho) is terheli. A Bankmonitor biztosítási szakértői megvizsgálták, miként érinti ez a megtakarítók pénzügyi helyzetét.
Már több mint száz településen érhető el az online élelmiszerbolt szolgáltatása.
Növelték a 100 milliárd forint feletti adózás előtti eredményt elérő kiskereskedelmi láncok extraprofitadóját, és majdnem másfélszeresére emelték a gyógyszergyártókra és forgalmazókra a drágább gyógyszerek után kiszabott visszafizetési kötelezettség mértékét a szerda este kiadott kormányrendeletek egyikével. Van azonban könnyítés is.
Hipermarketek helyett diszkontokba terelődött át a kiskereskedelmi forgalom az infláció hatására – ezt tükrözi a Trade Magazin most kiadott bolti ranglistája.
A kormány szerint az intézkedés „pénzügyi edukációs figyelemfelhívás”, és „a pénzügyi tudatosság fejlesztését” szolgálja.
Már több az EU-n kívülről érkező munkás Nagy-Britanniában, mint az EU-ból érkező.
Soha nem voltak ennyire beszédesek azok a külföldi vállalatok, amelyeknek a kiszorításán a magyar kormány ügyködik. Elkezdték nyilvánosságra hozni a megfélemlítés konkrét módszereit, ami megnehezíti, hogy az ország hozzájusson a várt 28 milliárd eurónyi uniós támogatáshoz.
Lázár János alapítványának agrárcége hetven százalékkal megtolta az előző évi nyereségét, a másfél milliárdot közelíti az aszályos évben elért eredményük.
Év elején nagyot esett az ipari termelés, főleg az energiaipar, az építőipar pedig megzuhant. A háztartások fogyasztása jelentősen csökkent. 2021 elejéhez képest 0,9 százalékkal, az előző negyedévhez képest 0,3 százalékkal zsugorodott a magyar GDP, ezzel folytatódott a technikai recesszió.
Hiába nyert nagyot a forint gyengülésén a jegybank tavaly, a brutális kamatkiadások miatt 402 milliárd forint veszteséggel zárt. Idén a veszteség még nagyobb lehet, a jegybank saját tőkéje szinte biztosan negatívba fordul. A kormánynak veszteségtérítést kellene fizetnie, de nagyon úgy tűnik, hogy ezt meg akarja spórolni.
A kormány egyre kevesebb támogatást oszt a határon túlra a Bethlen Gábor Alapon keresztül. A tavalyi év egyik nagy vesztese Kárpátalja.