Itt a lista: Ezeken a településeken lehet gond az üzemanyag-ellátással
A Mol a kisbenzinkutak egy részének egyáltalán nem fog üzemanyagot szállítani.
A Mol a kisbenzinkutak egy részének egyáltalán nem fog üzemanyagot szállítani.
Csak a kohéziós programokra 1,2 ezer milliárd forint érkezett az uniótól Magyarországra 2021-ben, miközben az ország feleennyit fizetett be. A vártnál gyorsabb gazdasági visszapattanás miatt szinte minden adónemből több pénz folyt be az államkasszába a vártnál. Az állam 1,3 ezer milliárd forint adóbevételről mondott le a különféle adókedvezményeken keresztül – a sport tao-kedvezmény 140 milliárdba került.
Elkerülhetetlennek tűnik a fenntarthatatlannak tűnő magyar vízhálózat nagy részének állami tulajdonba adása, és ebből is csak a NER-közeli vállalkozók profitálhatnak.
Az üzemanyag-árstop áttételes hatása pedig, úgy tűnik, az lesz, hogy két év múlva drasztikusan be fognak szűkülni a biztonsági készleteink. De jövőre még nőnek, bár arra az ársapkának még pont nem volt érdemben hatása.
Az ukrán miniszterelnök szerint a jelenlegi helyzetben Ukrajnának további támogatásokra van szüksége.
A magyar kormánypropaganda mindeközben azt szajkózza, a szankciók nem működnek.
A szakember szerint a forint árfolyamzuhanásával kapcsolatban nincs értelme spekulációt emlegetni, mivel annak nem lehet ilyen jelentős és hosszantartó hatása.
A vásárlók a korábbi éveknél tudatosabbak, sokan hozzák előre a karácsonyi bevásárlást.
Áttörést hozhat a COP27 környezetvédelmi világkonferencián az Európai Unió javaslata, amely vállalja a részvételt egy olyan világalapban, amely a gyengén fejlett országokat segítené a klímaváltozás elleni harcban. A zárónyilatkozat tervezete nem tartalmazta ezt, és emiatt a világ szegényebbik fele meg akarja tagadni az aláírását az ENSZ környezetvédelmi világkonferenciáján.
Idén jobb évet zárhatnak a termelők.
A Mol szerint a környéken nem robbanás, hanem a biztonsági riasztás hangja hallatszott.
Túl szűkre szabta a keretet a Mol, a többszöri tankolás időkiesés.
Kimagasló év volt a tavalyi a startupok számára, akár a finanszírozást, akár a felfutó cégek számát nézzük, idén azonban nem biztos, hogy folytatódik az őrület. Globálisan már látható, hogy a kockázati alapok tartogatják a puskaporukat, és a hazaiak is biztonsági játékot játszanak. Itthon az állam nagy dobásra készül, de mivel a részletekkel még adós, kivárásra készteti a piaci szereplőket is. Ettől függetlenül akadnak olyan ágazatok, ahol a válság is kitermelhet nagyot menő startupokat.
Volt egy rövid idő, amíg úgy tűnt, hogy egy közepesen erős gazdaságú ország is esélyesként pályázhat egy foci vb vagy Eb, netán olimpia megrendezésére, mára viszont a nagy sporteseményeket a leggazdagabbak és az autoriter államok osztják fel maguk között. Pedig vannak lehetőségek arra, hogy ne ez legyen az általános, de ahhoz nagy átalakulásokra volna szükség.