A kormány 187 millió euró hitelt ad Ukrajnának
A szerda esti Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormány „továbbra is elkötelezett abban, hogy részt vegyen Ukrajna háború miatt szükségessé váló pénzügyi támogatásában”.
A szerda esti Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormány „továbbra is elkötelezett abban, hogy részt vegyen Ukrajna háború miatt szükségessé váló pénzügyi támogatásában”.
Fokozódnak az üzemanyag-ellátási gondok Csongrád-Csanád megyében – írja a Telex.
Miközben a helyreállítási pénz egyszerűen járna nekik – véli a lengyel kormánypárt elnöke.
A vezeték ukrajnai déli ágán, amely a magyarországi ellátást is adja, korábban időszakosan leállt a szállítás.
Az ukrán villamosenergia-rendszert érintő támadások befolyásolják a kőolajvezeték működését is.
Évről évre több, valamelyik NER-milliárdoshoz kötődő cég bukkan föl a legnagyobb nyereségű hazai vállalatok toplistáján. Akiknek mindig nyerniük kell, azok természetesen tavaly is nyertek.
Pénteken is folytatódik az árak egy hónapja tartó mérséklődése.
Kész csoda, hogy kedden az Európai Bizottság végül is beterjesztette a régóta esedékes, uniós gázársapka-javaslatát. Kevésbé lenyűgöző a fejlemény, ha megnézzük, mi is van a tervben, és megpróbáljuk kikövetkeztetni, hogy az milyen hatással lehet az életünkre. A gázpiacon pedig a szakági félelmek szerint ráadásul még nagy felfordulást is okozhat az árplafon – de egy haszna mégis lehet.
Kamatstopot rendelt el a kormány nagybetétekre, mondván, hogy így biztosabb az államadósság finanszírozása. A döntésnek lehet néhány kellemetlen következménye.
Ritka meredek esést mutatott be szerda délután a forint.
Nehéz idők jönnek a hazai lakáspiacon, a hitelezés leáll a magas kamatok miatt, a háztartások jövedelmét elviszi a száguldó infláció, az állami támogatások év végén kifutnak. Az ingatlanállomány jelentős része energetikailag pazarló, de a felújítások költségesek.
Hivatalosan november 24-ig pályázhatnak a nem kormányzati szervezetek, ám nincs nagy tolongás: a hatóság 23-án is arról küldött közleményt, hogy továbbra is várják a jelentkezéseket a Korrupcióellenes Munkacsoportba.
A Greenpeace az Európai Bizottsághoz fordult.
Sokszor megtörtént már, hogy egy-egy sikeres cégvezető új vállalathoz átkerülve egészen extrém lépésekkel szörnyű állapotokat teremtett, és senki nem értette, miért viselkedik úgy, mint egy kezdő. Elon Musk és a Twitter tragikomédiájában ennek egészen extrém példáját figyelhetjük élőben, de közgazdászok már sokszor vizsgálták, milyen fajta vezetők teljesítenek jóval rosszabbul új munkahelyre kerülve.
Óriásiak a különbségek a fizetésekben az országban, nem csak Budapest lóg ki a sorból.
Eltávolította posztjáról a katolikus egyház globális segélyszervezetének teljes felső vezetését Ferenc pápa, miután az ott dolgozók “rituális megaláztatásokról” számoltak be, és egy vizsgálat is úgy találta, hogy nem megfelelő a vezetési stílus.
Néhány kivételes rekord is fölhúzta a legnagyobb nyereséget elért vállalatok összesített eredményét, de az átlag is „átlagon felül” teljesített. Különösen igaz ez a legnagyobb nyereséget elérő 500 cég legnépesebb csoportjára, a 146 legkülönbözőbb rendű és rangú (nem pénzügyi, közlekedési vagy távközlési) szolgáltatócégre. Ez persze messze nem azt jelenti, hogy ne lennének szokatlan módszerekkel gyarapodó cégkülönlegességek is a szolgáltatók népes seregében.
Leállította több kínai vásárló is az orosz olajimportot, arra számítva, hogy olcsóbban tud majd venni, ha életbe lép a G7 által javasolt árplafon.
Az MNB tartja a magas kamatokat. Az infláció egyelőre gyorsul, különösen az élelmiszerek áremelkedése kellemetlen meglepetéseket okozhat. Virág Barnabás alelnök egy kicsit azért odaszúrt a kormánynak a legújabb kamatstopért.
Újabb településekkel bővült a független kutasok listája, ahol üzemanyaghiány van a kiskutakon.